Które FOTORADARY łapią najwięcej kierowców? KLUKI w niechlubnej czołówce! Ilu kierowców „wpadło”?

2021-01-25 14:13 mj-s
Które FOTORADARY łapią najwięcej kierowców? KLUKI w czołówce w Łódzkiem!
Autor: Pixabay Które FOTORADARY łapią najwięcej kierowców? KLUKI w czołówce w Łódzkiem!

Które radary łapią najwięcej niepokornych kierowców w naszym województwie? Przyjrzeliśmy się danym za miniony, 2020 rok w czterech powiatach Łódzkiego: bełchatowskim, piotrkowskim, radomszczańskim i wieluńskim. Łącznie ze wszystkich urządzeń zamontowanych na drogach naszego województwa wystawiono ponad 92 tysiące mandatów. Wśród rekordzistów są urządzenia zamontowane na DK nr 74, chodzi o nieodległy Osjaków w powiecie wieluńskim i… Kluki, w których od 2015 roku obowiązuje odcinkowy pomiar prędkości.

W naszym województwie w 2020 roku działało 30 fotoradarów, trzy odcinkowe pomiary prędkości i jedna kamera kontrolująca wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Rekordowa ilość złapanych w oku kamery kierowców dla jednego urządzenia to 9 111. Takim wynikiem może się „poszczycić” urządzenie zamontowane w Łodzi przy al. Palki. Całkiem sporo, bo 3 711 wykroczeń zarejestrował fotoradar na al. Włókniarzy, a 1 468 ten rozlokowany przy ul. Pabianickiej – ten ostatni z wymienionych ma szczególne znaczenie dla bełchatowskich kierowców, bo właśnie tą trasą często wjeżdżają oni do Łodzi.

PRZECZYTAJ: SZOK! Jeden dzień pomiarów i będzie 1300 mandatów za prędkość!? Kamery na A1 "cykają" fotki jak oszalałe!

Trasą najbardziej obstawioną fotoradarami w Łódzkiem jest DK 91, w tej chwili z racji budowy autostrady A1, dużo częściej wykorzystywana przez kierowców, jako alternatywa trasy przy podróży między Gdańskiem, a Częstochową. W naszym województwie przy 91 rozlokowanych jest dziewięć fotoradarów i kontrola wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle w Zgierzu (ul. Długa/al. Armii Krajowej). Wszystkie te urządzenia zanotowały ponad 24 tys. naruszeń przepisów.

CZYTAJ: Kierowco, miej się na baczności! Tutaj pojawią się urządzenia rejestrujące wykroczenia!

DK nr 42 i 91 - powiat radomszczański

W powiecie radomszczańskim, przez który przebiega fragment wspomnianej DK 91 fotoradar stoi w miejscowości Blok Dobryszyce, i tylko w tej jednej miejscowości zostało złapanych 2 620 kierowców.

Pozostając w powiecie radomszczańskim na kolejne fotoradary natkniemy się w ciągu innej, popularnej „krajówki”, chodzi o tę nr 42. Na tej trasie urządzenia można spotkać w samym Radomsku przy ulicy Brzeźnickiej – tutaj zrobiono 2 083 zdjęcia kierowcom z "ciężką nogą". Mniej, bo 1 183 mandatów wystawiono na podstawie pomiarów urządzenia z miejscowości Kietlin.

POLECAMY: Para Prezydencka wspiera Wiktorka Kruszyńskiego! Andrzej i Agata Duda przekazali piękne przedmioty na licytację [FOTO]

DK na 74 - powiat bełchatowski i wieluński

Przez oba przebiega droga krajowa nr 74, która łączy węzeł Wieluń na S8, Kielce, Zamość i ostatecznie łączy się z przejściem granicznym z Zosinie (granica z Ukrainą). Trasa jest szczególnie mocno obciążona ruchem ciężarowym. To właśnie na tej trasie padł jeden z rekordów w ilości mandatów wystawionych na podstawie fotek z fotoradaru w Łódzkiem!

7 119, dokładnie tyle kar wystawiono za przekroczenie prędkości w Osjakowe w powiecie wieluńskim. Zdecydowanie „słabiej”, ale niestety równie wysoko plasuje się w wojewódzkim zestawieniu odcinkowy pomiar z Kluk. Z racji tego, że wzdłuż niezwykle ruchliwej trasy rozlokowane są domy, a wypadki z udziałem pieszych jeżyły włos na głowie, zdecydowano o postawieniu urządzeń, które na odcinku 1 375 metrów mierzą prędkość. W ubiegłym roku „pamiątkową fotografię” z Kluk dostało 3 255 kierowców.

Co ciekawe wielu z nich specjalnie nie przejmuje się ograniczeniem prędkości do 50 km/h, bo wielu zmotoryzowanych uważa, że ten pomiar… nie działa! Zamatowane w 2015 roku urządzenia kontrolują prędkość cały czas, ale jak ujawniał NIK po swoich kontrolach w 2019 roku, spora część kierowców miała przysłowiowego farta, bo z powodów braków kadrowych nie wygenerowano i nie wysłano do nich mandatów.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> WOŚP 2021 w Bełchatowie: Jak będzie wyglądać 29. finał w najbliższą niedzielę? Co zaplanowano?

DK nr 12 - powiat piotrkowski

Z kolei przez inny sąsiedni powiat, piotrkowski przebiega równie mocno uczęszczany szlak komunikacyjny, droga krajowa nr 12. Trasa jest nie tylko mocno obciążona ruchem, ale co się z tym wiąże wyjątkowo niebezpieczna. Wątpliwa popularność niejednokrotnie dała się we znaki mieszkańcom Poniatowa czy Sulejowa i spowodowała, że w obu tych miejscowościach zamontowano fotoradary. Ten w Poniatowie dał podstawę do wystawienia 2 317 mandatów, nieco mniej, bo 1 680 wykroczeń zarejestrował ten w Sulejowie.

PRZECZYTAJ: Przejechali setki kilometrów między lodówkami! Trzech Afgańczyków nielegalnie dotarło do Polski

Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Prezydent powinien łączyć, a Duda wyklucza