Przejechali setki kilometrów między lodówkami! Trzech Afgańczyków nielegalnie dotarło do Polski

2021-01-22 11:09 mj-s
Trzech Afgańczyków nielegalnie dotarło do Polski. Przejechali setki kilometrów między lodówkami!
Autor: KMP Piotrków Trybunalski Trzech Afgańczyków nielegalnie dotarło do Polski. Przejechali setki kilometrów między lodówkami!

Policja w Piotrkowie Trybunalskim przekazała mundurowym Straży Granicznej, trzech obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie dotarli do Polski wraz z ładunkiem sprzętu agd. Trzech młodych imigrantów, podróżowało przez kilka dni przez Europę chowając się między lodówkami. Eskapada zakończyła się podczas rozładunku w jednym z piotrkowskich magazynów.

W środę, (20 stycznia) późnym wieczorem do dyżurnego piotrkowskiej komendy wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że na terenie jednego z magazynów w Piotrkowie Trybunalskim podczas rozładunku pracownik zauważył trzech mężczyzn innej narodowości. Jak się okazało podróżowali oni w naczepie samochodu ciężarowego.

CZYTAJ TAKŻE: Obudził ich potężny wstrząs! "W mieszkaniach przesuwały się meble". 11 lat temu w Pajęcznie rozegrał się koszmar

- Załadunek tego TIRa rozpoczął się 12 stycznia w Turcji. 20-, 21- i 22- letni obywatele Afganistanu swoją wyprawę najprawdopodobniej rozpoczęli w Rumunii, podczas postoju kierowcy. Chowając się za lodówkami przemierzyli wielokilometrową drogę. Ich podróż najprawdopodobniej trwała 4 lub 5 dni – wyjaśniają policjanci z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak informuje policja, zatrzymani imigranci posiadali jedynie bagaże podręczne oraz niewielkie ilości wody i jedzenia. Nielegalni „turyści” swoją podróż planowali zakończyć w Niemczech. Mężczyźni usłyszeli już zarzut nielegalnego przekroczenia granic. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

POLECAMY: Szpiegowski samolot NATO nad Bełchatowem! Po co AWACS latał na miastem? Sprawdziliśmy to!

Potężny transport czołgów w Gniewkowie! Co się dzieje?