Kierowco, miej się na baczności! Tutaj pojawią się urządzenia rejestrujące wykroczenia!

2021-01-25 8:03 mj-s
 Kierowco, miej się na baczności! Tutaj pojawią się urządzenia rejestrujące wykroczenia!
Autor: Pixabay/ staboslaw Kierowco, miej się na baczności! Tutaj pojawią się urządzenia rejestrujące wykroczenia!

Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje rozbudowę systemu urządzeń rejestrujących wykroczenia drogowe. Część z nich zamontowana zostanie na skrzyżowaniach w Łódzkiem. Pracownicy Inspekcji podali lokalizację, a my sprawdziliśmy, gdzie za wjazd na skrzyżowanie przy czerwonym świetle dostaniesz fotkę i w efekcie mandat!

Jak podkreślają pracownicy ITD, wypadki na skrzyżowaniach i przejazdach kolejowych, będące skutkiem niestosowania się kierujących do sygnału świetlnego, są jednymi z najbardziej tragicznych w skutkach. Wstępna kwalifikacja miejsc, w których pojawią się urządzenia monitorujące ruch na czerwonym świetle, przeprowadzona została w oparciu o analizę miejsc o największej liczbie wypadków i kolizji  na skrzyżowaniach lub przejazdach kolejowych z sygnalizacją świetlną. Podczas analizy uwzględniono statystyki zdarzeń drogowych z ostatnich trzech lat, poprzedzających ocenę lokalizacji.

CZYTAJ: SZOK! Jeden dzień pomiarów i będzie 1300 mandatów za prędkość!? Kamery na A1 "cykają" fotki jak oszalałe!

Urządzenia rejestrujące będą wchodziły w skład Systemu Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Obecnie trwa przetarg, na wybór wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy, która obejmuje łącznie aż 30 lokalizacji w 18 miastach na terenie całego kraju, dostawy, montaż i testy urządzeń zajmą około półtora roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przejechali setki kilometrów między lodówkami! Trzech Afgańczyków nielegalnie dotarło do Polski

Łódzkie: Przez skrzyżowanie tylko na zielonym

Nowych urządzeń należy się spodziewać także w dwóch miastach Łódzkiego. Najwięcej, bo aż trzy skrzyżowania zostaną „uzbrojone” w stolicy województwa, jedno w Piotrkowie Trybunalskim.

Urządzenia zostaną zamontowane:

  •  na skrzyżowaniu w Piotrkowie Trybunalskim: al. gen. W. Sikorskiego/ al. Concordii
  •  na skrzyżowaniach w Łodzi: ul. A. Struga/ al. gen. T. Kościuszki, al. A. Mickiewicza/ ul. S. Żeromskiego, rondo Inwalidów.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Bełchatów: Jest już plaża i część linii brzegowej „pokopalnianego” jeziora! Kiedy napełnianie?

Przejedziesz na czerwonym, zrobią ci zdjęcie! Inspekcja Drogowa montuje nowe urządzenia! Pojawią się także w Łódzkiem!
Autor: ITD Przejedziesz na czerwonym, zrobią ci zdjęcie! Inspekcja Drogowa montuje nowe urządzenia! Pojawią się także w Łódzkiem!
Ćwiczenia strażaków z ratownictwa wodnego w Krakowie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE