Koronawirus w Polsce: Nie żyje 33-latek leczony w Łodzi. To jedna z najmłodszych ofiar COVID-19!

2020-07-30 9:30 Emilia Białecka
Koronawirus w Polsce. Drastyczny wzrost liczby zgonów, najmłodsza ofiara miała tylko 33 lata. Kolejne 512 przypadków
Autor: Pawel Koronawirus w Polsce. Drastyczny wzrost liczby zgonów, najmłodsza ofiara miała tylko 33 lata. Kolejne 512 przypadków

Ministerstwo Zdrowia, we wczorajszym (29.07) raporcie o koronawirusie w Polsce, poinformowało o 12 nowych zgonach. Wśród ofiar COVID-19 jest 33-latek hospitalizowany w Łodzi. To jedna z najmłodszych osób w Polsce, która poniosła śmierć z powodu koronawirusa.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę o 512 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych testami laboratoryjnymi, w tym o 30 z naszego regionu. W raporcie znalazło się też 12 kolejnych przypadków śmiertelnych. Wśród ofiar koronawirusa znalazł się 33-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Jest on jednym z najmłodszych pacjentów w Polsce, który zmarł z powodu COVID-19.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w woj. łódzkim. W którym powiecie jest TERAZ najwięcej zakażonych? [DANE]

33-latek hospitalizowany był w szpitalu im. Wł. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, mężczyzna posiadał schorzenia współistniejące.

Przypomnijmy, najmłodszą ofiarą koronawirusa w Polsce jest 18-latek, który zmarł w kwietniu 2020 r. w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu oraz 18-latka z Radomia, która zmarła w maju 2020 r.

Łącznie w woj. łódzkim z powodu COVID-19 zmarło 206 osób. Od początku epidemii na koronawirusa zachorowały w naszym regionie 3883 osoby (przypadki potwierdzone testami laboratoryjnymi).

W woj. łódzkim w kwarantannie przebywa obecnie 2422 osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest 538 osób.

W całej Polsce wykryto do tej pory 44 416 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 1 694 osoby zmarły.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.