Łódzkie. Horror na drodze: Kierowca volkswagena przejechał po 60-letnim rowerzyście!

Łódzkie. Horror na drodze: Volkswagen przejechał po 60-letnim rowerzyście!
Autor: mj-s Łódzkie. Horror na drodze: Volkswagen przejechał po 60-letnim rowerzyście!

Tragedia w Skotnikach w gminie Aleksandrów (pow. piotrkowski), 60-letni rowerzysta zginął pod kołami volkswagena. Senior – z dotąd niewyjaśnionych przyczyn - leżał na jezdni, kierowca samochodu na niego najechał. Sprawą pod nadzorem prokuratury zajmują się piotrkowscy policjanci.

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło w czwartek, 29 października. Tragedia na drodze w Skotnikach (gm. Aleksandrów) rozegrała się po godzinie 17.00. Nie żyje 60-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37- letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, kierujący volkswagenem t4 najprawdopodobniej najechał na leżącego na jezdni rowerzystę. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego. Kierujący volkswagenem był trzeźwy – informują policjanci z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. O tej porze roku jazdę kierowcom mogą utrudniać niesprzyjające warunki meteorologiczne oraz wczesne zapadanie zmroku.

Zginął, jadąc motoambulansem ratować życie

- Śliska nawierzchnia jezdni i złe warunki atmosferyczne często mogą być przyczyną wypadku. Apelujemy do pieszych jak i rowerzystów o zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że elementy odblaskowe znacznie zwiększają naszą widoczność na drogach - dodają mundurowi.