Łódzkie: Ilu mieszkańców regionu jest zaszczepionych przeciwko COVID-19? Urzędnicy podają liczby

2021-05-06 10:55 m. jaśkiewicz - stawowczyk PAP
Szczepienia w mobilnych punktach odbywały się w czasie majówki w największych polskich miastach
Autor: PAP/Grzegorz Michałowski Szczepienia w mobilnych punktach odbywały się w czasie majówki w największych polskich miastach

Według oficjalnych danych, liczba mieszkańców województwa łódzkiego, którzy przyjęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki, zbliża się do 800 tys. Nie ma informacji o większych problemach podczas szczepień - podała w czwartek pełnomocniczka wojewody ds. szczepień.

W regionie łódzkim - wg. danych służb sanitarnych - przynajmniej jedną dawką preparatu przeciwko COVID-19 zaszczepiono już 799 225 osób. Drugą dawkę podano 201 602 mieszkańcom województwa.

- Nie mam informacji o większych problemach podczas akcji szczepień w regionie" - powiedziała pełnomocniczka wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak.

CZYTAJ: Kalafiory naszprycowane narkotykami! Totalne zaskoczenie podczas kontroli CBŚP [WIDEO, FOTO]

Pełnomocniczka przypomniała, że od czwartku można zaszczepić się w mobilnym punkcie w Rzgowie. "Zlokalizowano go przy ulicy Łódzkiej 2A, będzie czynny do soboty" - mówiła i dodała, że każdy z e-skierowaniem będzie mógł przyjąć jednodawkowy preparat amerykańskiego koncernu Johnson & Johnson. W przyszłym tygodniu w mobilnym punkcie będą mogli się zaszczepić mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.

W województwie łódzkim rozpoczęto zapisy zakładów, firm i instytucji, które chcą zaszczepić swoich pracowników.

PRZECZYTAJ: Brzeziny w żałobie. Pan Rysio zginął od ciosu nożem. Łzy leją się strumieniami, ruszyła zbiórka

- Od wtorku można zgłaszać przedsiębiorstwa, gdzie planuje się szczepienia przeciw COVID-19. Przy rejestracji należy wskazać podmiot leczniczy, który wybrano. Osób do szczepienia musi być minimum 300 - podkreśliła Kowalik-Gęsiak. - Mogą to być nie tylko pracownicy, ale także członkowie ich rodzin oraz współpracownicy firmy. Należy zapewnić miejsce i podstawowe wymogi sanitarne - dodała.

Szczepienia w zakładach pracy w regionie rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

POLECAMY: Łódź. Komornik zlicytował jej majątek, bo ją pomylił! "Nikt nie przyznaje się do winy..."

Raport z anteny 06.05
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE