Łódzkie. Nastoletni przestępcy złapani po całonocnym pościgu. Wśród nich 14-latka

2021-10-05 13:06
Łódzkie. Nastoletni przestępcy złapani po całonocnym pościgu. Wśród nich 14-latka
Autor: pixabay.com, CC0 fot. ICE_TheShooter /zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Działoszyna (pow. pajęczański) ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, za kierownicą siedział 17-latek, a pasażerami było troje innych nastolatków, którzy wkrótce porzucili auto i rozbiegli się po lesie. Ich poszukiwania trwały do rana. Wśród zatrzymanych 14-latka.

Do zdarzenia doszło pod koniec września. Około północy, podczas patrolowania miejscowości Szczyty, na ulicy Wieluńskiej, policjanci z komisariatu w Działoszynie usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej audi. "Na widok radiowozu kierujący zawrócił i zaczął uciekać. W miejscowości Sadowiec Niwa pojazd zjechał z drogi i wjechał na pole, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Z pojazdu wybiegły cztery osoby. W wyniku pościgu mundurowi zatrzymali 18-latka i 14-letnią mieszkankę Radomska. Dwie pozostałe osoby uciekły do lasu" - opisuje policja. Poszukiwania były prowadzone do godzin porannych następnego dnia, kiedy to policjanci w Działoszynie zauważyli dziewczynę bez butów oraz w poszarpanym ubraniu, która usiłowała złapać "stopa".

Miał broń i narkotyki. Był poszukiwany listem gończym

"Policjanci przewieźli zmarznięta uciekinierkę do komisariatu i poczęstowali ciepłą herbatą. Kilka godzin później w Radomsku został zatrzymany 17-letni mieszaniec Radomska, który kierował audi. W porzuconym pojeździe policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z włamań" - informuje policja.

Jak się okazało, grupa od trzech tygodni jeździła po powiecie pajęczańskim włamując się do obiektów handlowych. Młodzi ludzie odpowiedzą teraz za włamania do pięciu obiektów handlowych. O dalszym losie 14 i 15- latki zdecyduje sąd dla nieletnich. Kierowca audi dodatkowo odpowie za jazdę bez uprawnień oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE