Łódzkie: Wielki pożar pod Wieluniem. Płonie 5-metrowa hałda odpadów

2021-07-27 22:00
Straż pożarna [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Materiały prasowe

W miejscowości Ruda koło Wielunia w województwie łódzkim pali się wysoka na 5 metrów hałda odpadów. W akcji gaśniczej na miejskim wysypisku bierze udział 18 jednostek straży pożarnej. Jak podaje PAP, sytuacji do wieczora nie udało się opanować.

Do wybuchu pożaru na składowisku odpadów w miejscowości Ruda w powiecie wieluńskim doszło około godziny 19:00 we wtorek (27 lipca). Na miejsce wysłano aż osiemnaście jednostek straży pożarnej oraz dwie cysterny z wodą z komend PSP w Sieradzu i Radomsku. - Płonie hałda śmieci przeznaczonych do sortowania o wymiarach 60 na 100 metrów i wysokości około pięciu metrów. Na miejscu, oprócz sprzętu gaśniczego, pracują trzy koparki. Pożar nie rozprzestrzenia się, jednak wciąż pozostaje nieopanowany - poinformował we wtorkowy wieczór Jędrzej Pawlak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Szczęście w nieszczęściu, że najbliższej okolicy składowiska nie ma zabudowań.

Wszystko wskazuje na to, że we wtorkowym pożarze nikt nie został poszkodowany.

Alarm pożarowy w centrum Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE