Na drogę wybiegł lis, kobieta instynktownie skręciła. Chwilę później się rozbili

2021-11-17 13:20
Na drogę wybiegł lis, kobieta instynktownie skręciła. Chwilę później się rozbili
Autor: Policja /KWP Łódź

Chwile grozy przeżyła 41-letnia kobieta i 15-letni pasażer jej auta. Kiedy na drogę wybiegł lis, kobieta instynktownie skręciła kierownicę samochodu. Auto zjechało z jezdni i uderzyło w przydrożną kapliczkę!

Do zdarzenia doszło w środę (17.11.2021), po godzinie 7:00 rano, na drodze wojewódzkiej 742 w Bilskiej Woli, w gminie Sulejów. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierująca renault scenic jechała od Stobnicy w kierunku Łęczna. Na jezdnię przed jej autem wbiegł lis. "Aby nie potrącić zwierzęcia, kobieta zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożną kapliczkę. 41-letnia kierująca została przewieziona do szpitala, jej 15-letniemu pasażerowi na szczęście nic się nie stało" - opisuje st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Jak dodaje policjantka, kierująca w chwili zdarzenia była trzeźwa.

Zginęli pod pociągiem

Wypadki drogowe z udziałem zwierząt

Na drodze, szczególnie w okolicach pól oraz lasów, zawsze niespodziewanie może pojawić się jakaś zwierzyna. W ostatnich dniach na drogach powiatu rawskiego, w województwie łódzkim, doszło do kilku takich zdarzeń. Najpoważniejszy był wypadek, który zdarzył się w niedzielę, 14 listopada. W południe, w Kaleniu, na drodze z Rawy do Białej Rawskiej, kierowca audi zderzył się jeleniem. Szczęśliwie kierującemu oraz pasażerom nic się nie stało. Jeleń padł na miejscu.

Policja apeluje!

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w rejonach pól i lasów, zwłaszcza nad ranem i wieczorem. "Jesień to czas wędrówek dzikich zwierząt w poszukiwaniu pożywienia oraz miejsc zimowania. Pamiętajmy również o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych i drogowych, a przede wszystkim do własnych umiejętności. Mgła oraz opady deszczu w znacznym stopniu utrudniają widoczność, a śliska nawierzchnia znacząco wydłuża drogę hamowania. Zachowajmy ostrożność, aby bezpiecznie dojechać do celu" - przestrzega policja.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE