Najpierw zgubił portfel z marihuaną. Potem 34-latek zrobił coś jeszcze głupszego!

2020-07-13 11:47 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Najpierw zgubił portfel z marihuaną. Potem 34-latek zrobił coś jeszcze głupszego!
Autor: Policja

Najpierw zgubił portfel z marihuaną, następnego dnia wybrał się na przejażdżkę motorowerem będąc kompletnie pijanym. 34-latek z powiatu piotrkowskiego miał w miniony weekend wyjątkowo aktywne „spotkania” z policjantami.

W sobotę 11 lipca pracownicy jednego ze sklepów na terenie gminy Kamieńsk poinformowali, że w sklepie znaleźli zagubiony portfel z dokumentami należącymi do 34-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego. W portfelu oprócz dokumentów znajdowała się również torebka foliowa z zawartością suszu roślinnego.

Badanie suszu przeprowadzone przez policjantów wykazało, że jest to marihuana w ilości 3 porcji konsumenckich.

- Po dotarciu do właściciela portfela, w trakcie przesłuchania mężczyzna stwierdził, że torebkę z narkotykiem znalazł, a portfel zgubił, ponieważ był pijany. Jego wersję zweryfikują policjanci. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków zabronionych – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Jechał pod prąd! Nagranie mrozi krew w żyłach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Na tym jednak nie skończył się kontakt 34-latka z policją. Już następnego dnia, w niedzielę, 12 lipca policjanci ruchu drogowego około godz. 23.00 w Radomsku zatrzymali do kontroli tego samego mężczyznę, który kierował motorowerem. 34-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiada on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który miał skończyć się za tydzień.

Sprawca podwójnego przestępstwa odpowie za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu oraz za złamanie sądowego zakazu.