F-22 Raptor

i

Autor: Shutterstock F-22 Raptor

Myśliwce F-22 Raptor będą stacjonować w Polsce

Najpotężniejsze myśliwce świata będą stacjonować w Łasku! F-22 Raptor są już w drodze

2022-07-28 12:11

W bazie lotniczej w Łasku (woj. łódzkie) stacjonować będą amerykańskie myśliwce F-22 Raptor. Do Polski zostało wysłanych sześć tych maszyn, w ramach misji "osłony powietrznej" NATO. To najpotężniejsze myśliwce na świecie.

Myśliwce F-22 Raptor uznawane są za najlepsze tego typu maszyny na świecie. Znajdują się wyłącznie na wyposażeniu Sił Powietrznych USA. To samoloty piątej generacji, które zdolne są do prowadzenia misji zarówno powietrze-powietrze, jak i powietrze-ziemia.

Sześć myśliwców F-22 Raptor zostało wysłanych do Polski w ramach misji "osłony powietrznej" NATO - poinformowało w środę (27 lipca) dowództwo Sił Powietrznych USA w Europie i Afryce. Samoloty będą stacjonować w bazie lotniczej w Łasku (woj. łódzkie).

PRZECZYTAJ TEŻ: Polacy uzbierali na drona dla Ukrainy! Nagły zwrot akcji, co za gest producenta!

"Najnowsze myśliwce Air Force, F-22 Raptor, wylądowały w bazie RAF Lakenheath w Anglii w drodze do 32. bazy lotnictwa taktycznego w Łasku, w Polsce, by wesprzeć misję NATO Air Shielding na europejskim teatrze" - podano w komunikacie dowództwa z siedzibą w Ramstein w Niemczech.

Jak dodano, misja ta łączy sojusznicze jednostki obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej pod dowództwem NATO i ma stworzyć "niemal nieprzerwaną tarczę od Bałtyku po Morze Czarne". Jest to jedna z konsekwencji niedawnego szczytu NATO w Madrycie.

Wysłane samoloty należą do 90. eskadry myśliwców stacjonującej w bazie Elmendorf-Richardson na Alasce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE