Najwięcej telefonów jest rano, ale interweniują całą dobę

2019-10-07 13:14 mj-s
Bełchatowska Straż Miejska pomaga odpalać auta
Autor: Straż Miejska w Bełchatowie

Mamy za sobą pierwsze noce z przymrozkami. Spadek temperatur czasami niesie ze sobą nieprzyjemne niespodzianki natury motoryzacyjnej – nasze auta odmawiają posłuszeństwa. Bełchatowianie zdążyli się już przyzwyczaić, że w takich sytuacjach warto zadzwonić na Straż Miejską. Jednostka, która już kilka lat temu wyszła z niestandardowym działaniem i pomaga w odpaleniu czterech kółek, rokrocznie nie narzeka na brak porannych interwencji.

Strażnicy pomagają oczywiście całą dobę, ale to właśnie wczesne godziny najczęściej zaskakują Bełchatowian przykrym brakiem energii  w ich autach. Jednostka od kilku już lat wyposażona jest  w profesjonalne startery, które wskrzeszą życie w najbardziej opornych akumulatorach.

- W razie potrzeby możecie liczyć na naszą pomoc, dzwoniąc pod nr telefonu 986 – czynny całodobowo – informują miejscy strażnicy z Bełchatowa.

Pomoc mundurowych to jedno. Warto jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu samochodu do zimy. Strażnicy apelują, by przede wszystkim sprawdzić stan akumulatora, tj. poziom i gęstość elektrolitu, napięcie ładowania lub czy podłączenie zacisków na klemach jest prawidłowe