Narkotyki przewożone z Hiszpanii w pomarańczach! Akcja CBŚ pod Bełchatowem

i

Autor: CBŚP

Narkotyki przewożone z Hiszpanii w pomarańczach! Akcja CBŚP pod Bełchatowem [WIDEO]

2022-04-27 7:37

W okolicach Bełchatowa w woj. łódzkim policjanci CBŚP zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który zgodnie z dokumentacją przewoził pomarańcze z Hiszpanii do Polski. Jak się okazało, pomiędzy owocami ukryta była marihuana. Prokurator przedstawił kierowcy zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu znacznych ilości narkotyków. Za zarzucane czyny może grozić do 15 lat więzienia.

Informację o prawdopodobieństwie przemytu dużej ilości marihuany z Hiszpanii do Polski przekazali policjanci z lubelskiego CBŚP. Do zatrzymania TIR-a z nielegalnym ładunkiem doszło w okolicach Bełchatowa w woj. łódzkim. Kierowca, zgodnie z dokumentacją, miał przewozić pomarańcze z Hiszpanii do Polski. W przeszukaniu pojazdu brali udział funkcjonariusze CBŚP oraz łódzkiej KAS. Na naczepie ciężarówki, znaleziono hermetycznie zapakowane worki foliowe z marihuaną.

"Podczas akcji zabezpieczono 177 kg marihuany wartej ponad 7 mln zł. Z takiej ilości narkotyku można by uzyskać ponad 170 tys. działek dilerskich" - powiedziała Anita Wielanek, rzeczniczka Krajowej Administracji Skarbowej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policja weszła do jego domu, marihuana była wszędzie! Akcja kryminalnych w Łódzkiem

Narkotyki przewożone z Hiszpanii w pomarańczach! Akcja CBŚ pod Bełchatowem

Zatrzymany do sprawy kierowca ciężarówki został doprowadzony do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. "Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany" - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

"Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator skierował do Sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Lublinie w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie" - dodała PK.

Za zarzucane czyny może grozić do 15 lat więzienia.

Sonda
Czy marihuana w Polsce powinna być legalna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany