Parzniewice. Wypadek autobusu okazał się tragiczny. Zginął kierowca, ranni pasażerowie. Co tam się stało?

2021-06-23 17:49
Parzniewice. Wypadek autobusu okazał się tragiczny. Zginął kierowca, ranni pasażerowie. Co tam się stało?
Autor: Policja /KWP Łódź

Śmiertelny wypadek autobusu w miejscowości Parzniewice (23.06.2021) w powiecie piotrkowskim. Autobus uderzył w budynek gospodarczy. Nie żyje kierowca, a kilkoro spośród około 25 pasażerów, zostało rannych. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji brała też udział straż pożarna, która m.in. pomagała wydobyć zakleszczonego w kabinie kierowcę. Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Wypadek autobusu w Parzniewicach miał miejsce 23.06 po godzinie 15:00. Jak wynika ze wstępnych informacji, autobus jadący od strony Bełchatowa uderzył w budynek gospodarczy. Kabina kierowcy została zmiażdżona, mężczyzna został zakleszczony. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo reanimacji, w wyniku obrażeń, 67-letni kierowca autobusu zmarł.

Koszmarny wypadek w Jełowej! Autokar z dziećmi w rowie. Ranni w szpitalu!

Autobusem, który rozbił się w m. Parzniewice podróżowało około 25 osób. Jak podaje PAP, ze wstępnych informacji podawanych przez rzecznika prasowego wojewódzkiej straży pożarnej mł. bryg. Jędrzeja Pawlaka, ranne zostały trzy osoby. Jak podaje, osoby te nie wymagają hospitalizacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Koszmarny wypadek w Mierzynowie. Rowerzysta nie przepuścił auta. Skończyło się dramatem

W akcji, oprócz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego brały udział dwie karetki pogotowia i pięć jednostek straży pożarnej, w tym trzy ochotnicze.

Przyczyny i okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE