Skatował własną matkę, wydał go syn. Horror w Pieczyskach

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Miał się nią opiekować, pobił na śmierć

Skatował własną matkę, wydał go syn. Horror w Pieczyskach pod Wieruszowem

2022-09-13 13:37

W niewielkich Pieczyskach niedaleko Wieruszowa doszło do tragicznego zdarzenia. Jak ustaliła wstępnie policja, syn zabił swoją matkę. Na ciele 72-latki stwierdzono ślady wskazujące na pobicie. Mężczyznę wydał jego syn. Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury.

Jak poinformowała policja, w minioną sobotę (10 września 2022) około godziny 13:30 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta informując, że została powiadomiona przez wnuka swojej bratowej, że jego ojciec pobił babcię. Na miejsce wysłany został patrol policji, który potwierdził słowa zgłaszającej. Niestety zespół pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 72-letniej kobiety.

"Na ciele denatki ujawniono szereg obrażeń świadczących o tym, że do jej śmierci nie doszło z przyczyn naturalnych. Wieruszowscy śledczy ustalili, że 45-letni mężczyzna zamieszkiwał z 72-letnią matką i swoim 20-letnim synem. 45-latek w czasie, kiedy powinien opiekować się seniorką dotkliwie ją pobił. W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła" - informuje kom. Kamil Ostrycharz z wieruszowskiej policji.

Na miejscu tego zdarzenia policjanci z wydziału kryminalnego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków.

Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymali podejrzanego syna ofiary. Napastnik był pijany – badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 45-latek odpowie za zabójstwo, jest to zbrodnia zagrożona karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ: Łask. Agresywny sąsiad zaatakował nożem Łukasza. „Chciał odebrać naszej córeczce ojca”

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego, który decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury.

Piorun zabił 17-letniego Maćka z Łodzi. „Czy tak naprawdę był potrzebny już teraz tam na górze?”
Sonda
Czy przemoc wobec kobiet w Polsce to częste zjawisko?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki