Bełchatów. 33-latek ukradł alfa romeo i rzucił się w rajd po mieście

i

Autor: KPP Bełchatów

Pijany 33-latek ukradł alfa romeo i szarżował nią po mieście. Skończyło się na pościgu!

2019-11-12 11:00

Ukradł alfa romeo i zabrał nią na przejażdżkę dwóch kolegów – wszyscy byli pijani. Jak się później okazało krewki 33-latek, miał na sumieniu nie tylko kradzież i jazdę na podwójnym gazie. Kiedy policjanci chcieli go zatrzymać, uderzył w zaparkowane samochody i rzucił się do ucieczki.

Do zdarzeń jak z sensacyjnego filmu doszło 7 listopada wieczorem. Około 21-ej dyżurny odebrał zgłoszenie, że po osiedlu Okrzei może jeździć alfa romeo pijany kierowca.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze błyskawicznie zlokalizowali auto. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w dwa zaparkowane samochody, wybiegł z auta i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Jego zamiary skutecznie zostały udaremnione. Po pościgu mężczyzna trafił w ręce stróży prawa – informuje bełchatowska policja.

Od zatrzymanego 33-latka było czuć silną woń alkoholu. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki „wyskok”, bo mężczyzna był już wcześniej prawomocnie skazany za jazdę po pijanemu i z tego powodu ma odebrane prawo jazdy. 33-latek popełnił jeszcze jedno przestępstwo – alfa romeo, za którego kierownicę wsiadł było kradzione!

- Ukradł je wcześniej z osiedlowego parkingu. Notowany wcześniej bełchatowianin noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu kierowania pojazdami.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE