Piotrków Trybunalski. Tęczową flagą na pomniku Kopernika zajęła się policja. Urząd twierdzi, że NIE ZGŁASZAŁ SPRAWY

2020-09-09 9:40
Piotrków Trybunalski. Tęczową flagą na pomniku Kopernika zajęła się policja. Urząd twierdzi, że NIE ZGŁASZAŁ SPRAWY
Autor: pixabay.com, CC0 fot. nancydowd

Pod kątem znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika policja w Piotrkowie Trybunalskim bada sprawę wywieszenia na nim tęczowej flagi. Jak twierdzi rzeczniczka - na wniosek właściciela monumentu. Urząd miasta zaprzecza, by zgłaszał sprawę do organów ścigania.

Przypomnijmy, aktywiści powiesili tęczową flagę na pomniku Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim w połowie sierpnia 2020 r. Flaga nie wisiała długo, bowiem niebawem po tym, jak została powieszona, do monumentu podbiegł jakiś mężczyzna, ściągnął ją i wyzywając uczestników happeningu, uciekł zabierając ją ze sobą.

Jak mówi w materiale dla TVN24 Małgorzata Pingot, jedna z uczestniczek happeningu, nie widzi w powieszeniu tęczowej flagi nic niestosownego. - Ten pomnik nie został obrażony. Tęcza nie obraża, ani nie znieważa - mówi.

Sprawą jednak zajęła się policja, która rozpatruje ją pod kątem znieważenia pomnika Kopernika. Jak twierdzi komenda miejska w Piotrkowie Trybunalskim, policja otrzymała w tej sprawie zawiadomienie o znieważeniu pomnika, które miał złożyć właściciel pomnika. Jak czytamy w materiale TVN24, urząd miasta, który nim jest, zaprzecza jakoby zgłaszał tę sprawę na policję.

Dalej sprawa ma trafić do prokuratury.

Alarm bombowy przed Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE