Koronawirus w Polsce: Które powiaty woj. łódzkiego są w CZERWONEJ I ŻÓŁTEJ STREFIE a którym TO GROZI? [MAPA]

2020-09-04 9:56 Emilia Białecka
Koronawirus w Polsce: Które powiaty woj. łódzkiego są w CZERWONEJ I ŻÓŁTEJ STREFIE a którym TO GROZI?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. TobiasRehbein

W związku z epidemią koronawirusa, w rejonach dużego wzrostu zakażeń, od sierpnia Polska została podzielona na strefy. W strefie czerwonej i żółtej obowiązują bardziej restrykcyjne obostrzenia. Obecnie w tych strefach znajduje się dziesięć powiatów, w tym dwa z województwa łódzkiego. Kolejnych 10 powiatów jest zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami. Sprawdźcie szczegóły.

Największe obostrzenia obowiązują w strefie czerwonej. Mieszkańcy objętych nią powiatów mają obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Ponadto obowiązują ograniczenia w liczbie osób mogących brać udział w mszach czy też weselach, imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności, jest zakaz organizacji targów i kongresów, a niektóre miejsca, w tym np. sanatoria czy siłownie są zamknięte.

W strefie żółtej natomiast mogą odbywać się targi, konferencje czy też wystawy, ale obowiązuje limit: jednej osoby na 4 mkw. Limity obowiązują również w siłowniach oraz w kinach. W uroczystościach rodzinnych natomiast może uczestniczyć więcej osób niż w strefie czerwonej, ale liczba osób nie może przekroczyć stu.

ZOBACZ TEŻ: Wir niżowy Otylia ZAATAKUJE Polskę! Przyniesie groźne zjawiska

Koronawirus w Polsce. Strefa czerwona i żółta w woj. łódzkim

Aktualnie w strefie czerwonej w województwie łódzkim znajduje się powiat pajęczański. Strefą żółtą objęty został natomiast powiat łowicki.

Jak informuje ministerstwo zdrowia, zagrożone dodatkowymi obostrzeniami są na tę chwilę także: powiat wieluński i Skierniewice.

Pierwszy dzień szkoły w żółtym powiecie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.