Zniszczony autobus w Piotrkowie! Prawdopodobnie ktoś strzelał!

2019-12-04 18:26
Autobus
Autor: ZTM Metropolia

Chwile grozy przeżyli pasażerowie autobusu miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Tuż przed zjazdem do zajezdni, do pojazdu wpadły stłuczone szyby. Wszystko wskazuje na to, że ktoś strzelał do pojazdu!

Do zdarzenia doszło ok. godz. 19. Autobus MZK w Piotrkowie Trybunalskim kończył przejazd i zjeżdżał do zajezdni. W pojeździe był kierowca i trzech pasażerów. Przejeżdżając obok parku ludzie usłyszeli uderzenia, a później szkło ze stłuczonych szyb rozsypało się na siedzeniach i podłodze pojazdu.

Jak powiedział Polsat News Marek Wiśniewski, kierownik stacji obsługi pojazdów, strzały prawdopodobnie oddano z wiatrówki. Strzelać miał ktoś z parku.

Stojący na przystanku świadkowie zdarzenia słyszeli dwa uderzenia, a następnie pękanie i wypadanie szyb. Mogło dojść do tragedii, ale na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ pasażerowie siedzieli w części autobusu, niezagrożonej wlatującym do środka szkłem.

Na razie nie wiadomo dokładnie, kto i z czego strzelał. Mimo podejrzeń nie ma też pewności, że autobus został ostrzelany. - Wyjaśniamy dokładne okoliczności tej sprawy. Zabezpieczyliśmy monitoring miejski, ustalamy świadków - powiedziała dla Polsat News Dagmara Mościńska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Straty wynikające z wtorkowego zdarzenia, oszacowano na ok. 5-6 tys. zł. Autobus musi być naprawiony, ale za kilka dni powinien wrócić na piotrkowskie drogi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE