Spektakularny NAPAD w salonie gier! Ze SZLIFIERKĄ na bankomat!

i

Autor: KMP Piotrków Trybunalski

"Spektakularny" NAPAD w salonie gier! Narzędzie zbrodni? SZLIFIERKA!

2019-12-04 13:11

Trzech mężczyzn „wpadło” po próbie włamania do bankomatu. Piotrkowscy policjanci zatrzymali włamywaczy kilkanaście minut po zdarzeniu w jednym z salonów gier.

We wtorek (3 grudnia) około godziny 10.30 dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał informację o usiłowaniu włamania do bankomatu. Policję zaalarmował operator monitorujący salon gier przy Wojska Polskiego.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń jeden z mężczyzn w lokalu z automatami do gier, używając szlifierki kątowej próbował dostać się do wnętrza bankomatu służącego do zamiany pieniędzy na kryptowalutę do gier – podkreślają mundurowi z piotrkowskiej komendy.

Dwójka jego kompanów stała przed lokalem na „czatach”. Na ulicę Wojska Polskiego natychmiast pojechał wywiadowczy patrol, ale sprawcy zdarzenia zdążyli uciec.

- Po wejściu do pomieszczenia policjanci wyczuli unoszący się w powietrzu zapach ciętego metalu. Zabezpieczyli porzuconą przez sprawców szlifierkę, zebrali ślady, ustalili też świadków tego zdarzenia. Analiza nagrań z kamer monitoringu miejskiego i rozpoznanie w środowisku przestępczym pozwoliło bezbłędnie i szybko wytypować podejrzewanych – informuje zespół prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci zapukali do drzwi mieszkania, gdzie mógł przebywać jeden z ustalonych przez nich mężczyzn. W lokalu oprócz 41-latka przebywali także dwaj wspólnicy włamania – mężczyźni w wieku 33 i 37 lat. Mundurowi nie mając wątpliwości, że te same osoby, które zarejestrowała kamera monitoringu, zatrzymali przestępcze trio. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że za usiłowanie grozi taka sama kara jak za dokonanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE