Piotrkowski dworzec autobusowy przestanie wreszcie straszyć! Powiat kupuje obiekt!

2020-02-14 12:00 mj-s
Dworzec autobusowy w Piotrkowie Trybunalskim
Autor: Wikipedia/Szymon Dędek (Maddox84) CC BY-SA

Bełchatów po kilku latach doczekał się wreszcie nowoczesnego dworca. Podróżni w Piotrkowie Trybunalskim będą musieli się jeszcze uzbroić w cierpliwość, ale… wszystko wskazuje, że brudny, cuchnący i zaniedbany budynek również zyska drugie życie i to z wielką korzyścią dla podróżnych, także tych z naszego miasta.

Sąsiedni Piotrków jest miejscem przesiadek wielu bełchatowian. Do tej pory podróż autobusem kończyła lub zaczynała się w warunkach – mówiąc delikatnie – mocno niekomfortowych. Ciemno, brudno, dziurawo, bez poczekalni za to w szemranym towarzystwie. Samorząd powiatu piotrkowskiego po kilku miesiącach negocjacji doszedł do porozumienia z prywatnym zarządcą budynku dworca. W najbliższych dniach, 20 lutego zostanie podpisany akt notarialny na mocy którego powiat nabędzie nieruchomość przy Grota Roweckiego co będzie kosztowało 2 miliony 600 tysięcy złotych.

Co dalej?

Opracowywanie koncepcji architektonicznej już trwa. Pewnym jest, że w budynku powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy z niezbędną infrastrukturą, ale plany są dużo ambitniejsze i idą w kierunku dwóch koncepcji zagospodarowania.

- Chcemy, aby ta nieruchomość służyła także jako centrum rolniczego handlu detalicznego dla producentów rolnych ziemi piotrkowskiej. Byłoby to takie centrum wystawienniczo-handlowe, ale to jest uzależnione od tego, czy pozyskamy na to środki zewnętrzne. A druga koncepcja przewiduje zagospodarowanie tej części nieruchomości na potrzeby wydziału komunikacji i transportu - mówi dla Radia Łódż, Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski.

Pierwsze prace rozpoczną się w przyszłym roku, ich zakończenie planowane jest na 2022.