Protest rolników w Srocku w Łódzkiem. Traktorami blokują DK12! [WIDEO]

2021-07-20 8:04
Protest rolników w Srocku w Łódzkiem. Traktorami zablokują DK12! [20.07.2021]
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Tama66

Na dziś (20 lipca) rolnicy zaplanowali blokadę drogi krajowej w Srocku pod Piotrkowem Trybunalskim. Organizatorzy zapowiedzieli, że traktory pojawią się na rondzie łączącym DK12 z trasą S8 o godzinie 8 rano. Chodzi o problemy ze sprzedażą przez hodowców trzody chlewnej w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF). Rolnicy domagają się spotkania z premierem. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i ograniczeniami w ruchu.

Jak podał PAP rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi Maciej Zalewski, w proteście rolników w Srocku ma dziś (20.07) wziąć udział około 150 ciągników i bliżej nieokreślona grupa rolników niezmotoryzowanych. Informację o planowanej blokadzie drogi potwierdził w mediach społecznościowych lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Zgodnie z jego zapowiedzią rolnicy na ciągnikach mają spotkać się we wtorek o godz. 8 na dk nr 12 w Srocku. "Traktory wyjadą na rondo, które łączy drogę krajową nr 12 z trasą S8" - zapowiedziała Agrounia.

To WOJNA O WIEŚ! Tak protestowali rolnicy 20 lipca

"Rząd niszczy produkcje polskiej żywności. ASF panoszy się po kraju 7 lat, a politycy i urzędnicy biernie się temu przyglądają. Do premiera napisaliśmy kilkadziesiąt oficjalnych pism. Nie odpisał. Dwa razy wyszliśmy go powitać twarzą w twarz. Uciekł" - tłumaczy swoją decyzję o proteście Agrounia. Rolnicy żądają niezwłocznego spotkania z premierem.

W związku z protestem rolników, GDDKiA radzi unikać dziś (20.07) jazdy dk nr 12 przez Srock. - Jadąc od Łodzi w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego można to uczynić, kierując się na budowaną autostradę A1, dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Południe i tędy wjechać do miasta. Analogicznie należy poruszać się w przeciwnym kierunku" - wyjaśnił w komunikacie dla PAP rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi Maciej Zalewski.

Z kolei kierowcy jadący drogą ekspresową S8 od strony Warszawy w kierunku Łodzi, także powinni dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Południe, gdzie będą mogli zawrócić i kontynuować podróż w stronę Łodzi autostradą A1.

Nie wiadomo, jak długo potrwa protest.

Tuż po godz. 8:00 Agrounia rozpoczęła transmisję na żywo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE