Przyłożył nóż do klatki piersiowej i nie pozwalał podejść. DESPERAT powstrzymany w ostatniej chwili!

2020-02-13 15:27 mj-s
fot. poglądowe
Autor: Pixabay

Dramatyczne sceny w lesie gminy Rozprza (powiat piotrkowski), dwóch policjantów uratowało mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Desperat poszedł z nożami do lasu i zdążył już zadać sobie kilka głębokich ran.

12 lutego, popołudniu do piotrkowskiego posterunku wpłynęło zawiadomienie o mężczyźnie, który zabierając ze sobą kilka noży wybiegł ze swojego miejsca zamieszkania. Roztrzęsiona żona desperata, przekazała mundurowym, że mąż kilka minut temu opuścił dom z zamiarem odebrania sobie życia.

Mł. asp. Marcin Kowalski i st. post. Paweł Kowalczyk z posterunku policji w Rozprzy, którzy zostali skierowani do akcji zaczęli sprawdzać okolicę. Policjanci dobrze znali teren i dzięki temu podjęli decyzję o sprawdzeniu kompleksu leśnego znajdującego się w pobliżu.

- Jadąc leśnym duktem zauważyli odbijające się światło. Podejrzewając, że jego źródło może pochodzić z elementu odblaskowego na odzieży desperata podążyli jego tropem. W głębi lasu najpierw zobaczyli ślady krwi a dalej klęczącego mężczyznę z nożem w ręku. Na widok mundurowych zdesperowany mężczyzna przyłożył nóż do klatki piersiowej i nie pozwalał do siebie podejść. Policjanci wiedzieli, że muszą jak najszybciej zapobiec tragedii, widząc że mężczyzna ma krwawiące rany na ręce – informuje oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Mundurowi ze szczególną ostrożnością zaczęli podchodzić bliżej, cały czas prowadząc z desperatem rozmowę i chcą go nakłonić do oddania niebezpiecznego narzędzia. Dzięki skutecznej negocjacji jeden z policjantów odwrócił uwagę mężczyzny a w tym czasie drugi odebrał mu nóż.

- Mundurowi udzielili niedoszłemu samobójcy pierwszej pomocy przedmedycznej, zatamowali obficie krwawiące rany i wezwali pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki cały czas kontrolowali jego funkcje życiowe. Przekazany załodze ratownictwa medycznego mężczyzna trafił do szpitala – relacjonuje KMP w Piotrkowie.

Mężczyźnie nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia.

Przyłożył nóż do klatki piersiowej i nie pozwalał podejść. DESPERAT powstrzymany w ostatniej chwili!
Autor: KMP w Piotrkowie Trybunalskim Mł. asp. Marcin Kowalski i st. post. Paweł Kowalczyk z posterunku policji w Rozprzy. To oni uratowali mężczyznę