Rozdano miliony na turystykę! Wśród projektów dofinansowanie dla powiatu. Na co? Będziecie zaskoczeni!

2021-02-18 14:42 mj-s
Rozdano miliony na turystykę! Wśród projektów jest także powiat. Na co? Będziecie zaskoczeni!
Autor: Wikipedia/ By Paweł Świątkowski - Praca własna, CC BY 4.0 Rozdano miliony na turystykę! Wśród projektów jest także powiat. Na co? Będziecie zaskoczeni!

Województwo łódzkie rozstrzygnęło konkurs “Rozwój gospodarki turystycznej”, w puli środków, które mają zostać wykorzystane na inwestycje w obiekty rekreacyjne zabezpieczono blisko 37 milionów złotych. Dzisiaj wiemy już do kogo trafią pieniądze. Wśród ośmiu najwyżej ocenionych projektów jest jeden z powiatu bełchatowskiego. Który? Tu może być niemałe zaskoczenie!

Konkurs na “Rozwój gospodarki turystycznej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Do urzędników wpłynęło ponad 40 wniosków o dofinansowanie, połowa z nich została bardzo dobrze oceniona przez ekspertów.

- W tej sytuacji Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował się dwukrotnie zwiększyć planowaną wstępnie pulę pieniędzy unijnych przeznaczonych na dotacje, żeby wesprzeć jak najwięcej ciekawych zadań. Do dofinansowania wyłonionych zostało osiem projektów przygotowanych przez samorządy i przedsiębiorców, a które będą służyć wszystkim mieszkańcom do wypoczynku w Łódzkiem. W sumie otrzymają na realizację inwestycji 36,6 mln zł wsparcia – informują pracownicy urzędu wojewódzkiego w Łodzi.

PRZECZYTAJ: „Maszynka” do robienia mandatów? Do kierowców z A1 wysłano już 30 tysięcy mandatów!

Jakie projekty dostaną wsparcie?

Strefa Aktywności Ruchowej, Zdrowotnej i Witalnej to tylko część dodatkowych atrakcji na basenach termalnych w Uniejowie. Zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu trzech projektów, które wpłyną na potencjał turystyczny tego miasta. Boiska, skate park, pole do gry w mini-golfa, a także fontanny multimedialne i szklana kładka powstaną w radomszczańskich “Gliniankach”. Na pieniądze mogą też liczyć Koluszki, które chcą rozbudować kompleks w Lisowicach. Co ciekawe, na liście znalazł się też projekt z powiatu bełchatowskiego.

POLECAMY: Policjanci na służbie usłyszeli niemoralną propozycję. Za takie coś 46-latek może posiedzieć 10 lat!

Jak czytamy na oficjalnej liście urzędu wojewódzkiego, 2,7 miliona złotych przyznano spółce Turystyka Patyki. Zgodnie z planem chodzi o budowę kompleksu turystycznego w okolicach tamtejszego zbiornika wodnego.

Patyki z inwestorem, co tam powstanie?

Co to oznacza, czy możemy spodziewać się wreszcie kąpieliska z prawdziwego zdarzenia w gminie Zelów? Jak się okazuje nie do końca… Spółka Turystyka Patyki jest absolutnie prywatnym przedsięwzięciem. Gminni urzędnicy z Zelowa wyraźnie zaznaczają, że to biznesowe zadanie, z którym samorząd miasta nie ma nic wspólnego. Prywatny inwestor zakupił działkę w sąsiedztwie tamtejszej harcerskiej stanicy i planuje stworzyć tam ośrodek. Jaki? Nieoficjalnie mówi się o domkach letniskowych, a nawet o hotelu ze spa. Ale urzędnicy wyraźnie dodają, że to przedsięwzięcie będzie realizowane przez prywatny podmiot.

CZYTAJ: Wawrzkowizna ma dzierżawcę! Co z kąpieliskiem i stadniną? Co planuje nowy zarządca?

Spółka Turystyka Patyki, jak wynika z wpisów w KRS zarejestrowana jest w Ksawerowie. Przedstawicielka spółki, z którą udało nam się skontaktować poprosiła nas o chwilę cierpliwości wyjaśniając, że w tej chwili prowadzony jest szereg formalności. Więcej szczegółów na temat inwestycji w gminie Zelów, przy tamtejszych Patykach mamy poznać za kilka dni.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Wiecie ilu narciarzy przewinęło się już przez Górę Kamieńsk? Te liczby, robią wrażenie!

Poniżej lista projektów wygranych w konkursie:

  • spółka „Termy Uniejów” - 7 mln 216 tys. zł na rozbudowę basenów termalnych;
  • spółka Turystyka Patyki - 2,7 mln zł na budowę kompleksu turystycznego Patyki;
  • Gmina Koluszki - 6,4 mln tys. zł na rozwój gospodarki turystycznej w Lisowicach;
  • Miasto Radomsko - 7,5 mln zł na stworzenie przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej “Glinianki”;
  • spółka Sieradzkie Kruszywa Mineralne - 4,1 mln zł na budowę 10 domków letniskowych z zapleczem rekreacyjno-turystycznym w Ostrowie Warckim;
  • spółka „Kłos” Akademia Rekreacji, Edukacji i Sportu - 1,3 mln zł na budowę krytej ujeżdżalni, edukacyjnej ścieżki zdrowia, siłowni zewnętrznej
  • przedsiębiorstwo handlowo-usługowe “MACIEJ” - 4 mln zł na budowę obiektu wypoczynkowo–rekreacyjnego w Uniejowie o innowacyjnych funkcjach turystycznych opartych na wykorzystaniu produktów pszczelich;
  • Gmina Uniejów - 3,3 mln zł na utworzenie interaktywnego punktu turystyki geotermalnej.
Tak się odśnieża w Łodzi. Sypią śnieg pod nogi ludzi
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE