Ida Lis Srebrna na ME

Autor: Ida Lis/facebook

SREBRNA Ida Lis! Bełchatowianka drugą siłaczką Europy! Ileż ona potrafi UDŹWIGNĄĆ

2019-12-02 22:51

Ida Lis po raz kolejny udowodniła swoją siłę i sportową klasę. Bełchatowianka wywalczyła w poniedziałek (2 grudnia) wieczorem tytuł wicemistrzyni Europy! Ida nie byłaby sobą, gdyby „przy okazji” nie „pyknęła” kilku krajowych rekordów!

Młoda, bełchatowska siłaczka nominację do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym klasycznym otrzymała kilka miesięcy, od tego czasu intensywnie trenowała pod okiem trenerskiego duetu Michała Tybory i Olgi Kirpicenko-Tybory.

19-letnia Ida Lis w litewskim Kownie startowała w kategorii wiekowej juniorek do lat 23, a w wagowej do 72 kg. Bełchatowianka osiągając swój rekord życiowy 477,5 kg uległa na mistrzostwach tylko Szwedce Vilma Olsson. Złota medalistka w totalu osiągnęła wynik na poziomie: 490,5 kg. Trzecie miejsce wywalczyła również reprezentantka ze Skandynawii – Norweżka Isabell Adolfsen (450,0 kg).

W swojej kategorii wiekowej i wagowej Ida Lis była jedyną polską reprezentantką, a swoje cenne srebro wywalczyła spośród 17 reprezentantek z całej Europy.