Środki do prania, słodycze, piwo. KRADLI z marketów wszystko co popadło! WPADLI

2020-02-27 12:05

Piotrkowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież artykułów spożywczych i chemicznych z dwóch marketów na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Wartość strat oszacowano na ponad tysiąc złotych.

W godzinach południowych 26 lutego do piotrkowskiej jednostki dotarło zgłoszenie o kradzieżach w dwóch sklepach samoobsługowych na terenie miasta. Policjanci zajęli się sprawą i szybko ustalili samochód, którym odjechali podejrzewani o ,, darmowe zakupy".

- Patrol z grabickiego komisariatu zauważył opisywany pojazd, który jechał drogą przez Majków. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. W środku siedziało 4 mężczyzn, zaskoczonych obecnością stróżów prawa. Kierowca zaczął nerwowo się zachowywać od razu tłumacząc, że zabrał tylko trzech pasażerów z parkingu marketu. Policjanci w bagażniku znaleźli środki do prania, różnego rodzaju słodycze, napoje alkoholowe w puszkach. Okazało się , że zabezpieczone przez policjantów produkty pochodzą z kradzieży – informują policjanci z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Cała czwórka trafiła do policyjnej celi. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego przeanalizowali dokładnie zebrany materiał dowodowy. 28, 30, 34 i 37-latek usłyszeli zarzuty kradzieży. Przestępstwo to zgodnie z przepisami zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili też, że 28-latek był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Działając w warunkach powrotu do przestępstwa musi się teraz liczyć ze zwiększonym wymiarem kary. O losie całej czwórki zdecyduje sąd.

Policjanci przejęli transport 480 tys. sztuk nielegalnych papierosów, a wiozący je kierowca miał ponad 2,4 promila alkoholu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE