Strzały podczas nocnej akcji we Włodzimierzowie. Policjanci ścigali poszukiwanego

2021-10-25 14:53
Strzały podczas nocnej akcji we Włodzimierzowie. Policjanci ścigali poszukiwanego
Autor: Policja /KWP Łódź

Do niebezpiecznej interwencji doszło w niedzielę (24.10.2021 r.) we Włodzimierzowie w gminie Sulejów. Podczas kontroli okazało się, że kierowca volkswagena był poszukiwany. Chcąc uniknąć zatrzymania 35-latek usiłował potrącić policjanta, a następnie odjechał. Podczas pościgu mundurowi oddali strzały w kierunku jego pojazdu.

24 października 2021 roku przed północą podczas patrolu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sulejowie zwrócili uwagę na samochód zaparkowany na dukcie leśnym w miejscowości Włodzimierzów. Jak opisuje policja, w volkswagenie siedział mężczyzna. Mundurowi rozpoczęli rutynową kontrolę. Podczas sprawdzania danych kierowcy volkswagena okazało się, że 35-letni mieszkaniec Opoczna był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. "Pomimo wydawanych poleceń, mężczyzna nie chciał opuścić swojego pojazdu. Chcąc uniknąć zatrzymania, podjął próbę ucieczki usiłując potrącić policjanta. Funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze w górę wzywając mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Mężczyzna nie zareagował i ruszył przed siebie. Funkcjonariusze podjęli pościg za poszukiwanym. W celu udaremnienia dalszej jazdy oddali strzały w kierunku opon pojazdu, a następnie zajechali drogę volkswagenowi, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mężczyzna wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo w stronę lasu. Po chwili 35-latek był już w rękach mundurowych" - informuje st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Olsztyn. Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Wkrótce odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat więzienia. Jak podaje policja, podczas tej interwencji nikt nie odniósł obrażeń.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE