Włamania do domów w pow. piotrkowskim i tmoaszowskim

i

Autor: Pixabay

Ukradli z domów sprzęt i biżuterię, nie pogardzili też KARAFKĄ z alkoholem!

2019-11-19 11:58

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domów na terenie powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego. Złodzieje kradli biżuterię, sprzęt elektroniczny i jak się okazało nie pogardzili także alkoholem.

14 listopada policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej komendy jadąc ulicą Litewską zauważyli volkswagena golfa. Siedzieli w nim 18- i 19-latek znani funkcjonariuszom z konfliktów z prawem. Przy aucie stał również nastoletni chłopiec. Całą trójkę zdradziło nerwowe zachowanie.

- Policjanci podjęli decyzję o ich skontrolowaniu. W ich samochodzie funkcjonariusze znaleźli przedmioty mogące pochodzić z kradzieży. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Znaleziona biżuteria, zegarek, pieniądze oraz alkohol pochodziły z kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie powiatów piotrkowskiego i tomaszowskiego. Policjanci ustalili, że cała trójka miała związek z tymi przestępstwami – informują policjanci z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Pierwszego włamania dokonano 13 listopada. Złodzieje, pod nieobecność domowników, wyważyli drzwi tarasowe. Z domu ukradli sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia oraz sprzęt gospodarstwa domowego. Wartość strat oszacowano na ponad 3 tysiące złotych. Następnego dnia szajka dokonała kolejnego włamu, tym razem w powiecie tomaszowskim. Z tego domu zniknęły: pieniądze, biżuteria i… karafka z alkoholem. Wszystko o wartości 14 tysięcy złotych.

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 18- i 19-latek zostali objęci policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O losie 15-latka zdecyduje sąd rodzinny. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które niebawem powróci do właścicieli.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE