Utrudnienia pod Piotrkowem! Protest rolników ma potrwać 48 godzin

2021-08-04 7:44
Utrudnienia pod Piotrkowem! Rolnicy mają protestować 48 godzin
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Tama66

W środę (4.07) już od rana rolnicy mają zablokować DK12 w Rękoraju. Protest pod przewodnictwem Agrounii zaplanowany jest na 48 godzin. Następnego dnia zgromadzenie rolników ma się przenieść na rondo przy zjeździe na S8.

Protest rolników w województwie łódzkim ma się rozpocząć dziś (4.07) o godz. 8. Jak zapowiedział lider Agrounii Michał Kołodziejczak, ma to być 48-godzinne zgromadzenie. Pierwszego dnia rolnicy mają zablokować DK12 w Rękoraju, a jeśli nie dojdzie do rozmów z premierem, mają zamiar przenieść się na pobliskie rondo, powodując poważne utrudnienia. "Niech ludzie dowiedzą się, że świnie sprzedawane są poniżej kosztów. Rolnicy dokładają około 300 złotych do świni - mówi Kołodziejczak. "Cena świń spada, rolnicy dokładają do produkcji. Mają na to wpływ złe rozwiązania w walce z ASF. Premier turysta jeździ po kraju. Nie odpowiada na pisma AGROunii. Udaje, że nie widzi problemu. Jesteśmy gotowi do spotkania z premierem. Kolejny raz wzywamy go do rozmów" - apeluje lider Agrounii.

ZOBACZ TEŻ: Śmierć na K-42 pod Radomskiem. Potworne zderzenie busa z osobówką

Strajk rolników z Agrounii w Strykowie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE