Uwaga kierowcy! Na drogach więcej patroli – policja wyjeżdża dziś na dużą akcję!

2020-07-31 8:07 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
policja ostrów
Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Na piątek, 31 lipca policja planuje akcję kaskadowego pomiaru prędkości. Patrole na terenie całego kraju od rana sprawdzają stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności tych dotyczących prędkości.

Kaskadowy pomiar polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Działania, jak podkreślają policjanci mają również charakter prewencyjny - chodzi o ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach.

W trakcie kontroli policjanci  reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami również na kwestie kierowania pod wpływem alkoholu czy innych środków.

- Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego – nieustannie apelują mundurowi.

Areszt za jazdę po prąd autostradą A4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.