UWAGA kierowcy: Nowe znaki i nowe zasady na drodze do kopalni! Ograniczenia już obowiązują!

2020-07-24 13:14 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
UWAGA: Nowe znaki i nowe zasady na drodze do kopalni! Ograniczenia już obowiązują!
Autor: Policja UWAGA: Nowe znaki i nowe zasady na drodze do kopalni! Ograniczenia już obowiązują!

Uwaga kierowcy! Na drodze powiatowej łączącej Bełchatów z kopalnią i elektrownią doszło do istotnych zmian w organizacji ruchu. Warto to sobie wziąć do serca i nie jeździć na pamięć, bo takie roztargnienie może nas słono kosztować. Co się zmieniło i dlaczego?

Nowe oznakowanie, a więc nowa organizacja ruchu obowiązuje na odcinku od miejscowości Księży Młyn (na wysokości tamtejszego bunkru) do miejscowości Rząsawa. W tym miejscu obowiązuje zarówno zakaz wyprzedzania, jak i ograniczenie prędkości do 60 km/h. Znaki zamontowano już w minionym tygodniu.

Zmiana organizacji ruchu wynika z dwóch wniosków – gminy Bełchatów i sołtysa wsi Oleśnik. W pierwszym przypadku urzędnicy wnioskowali o ograniczenie prędkości. Mieszkańcy wsi, która leży tuż przy samej drodze chcieli z kolei wpłynąć na poprawę swojego bezpieczeństwa uniemożliwiając wyprzedzanie.

- Wyprzedzają „na pałę”, często na trzeciego i kompletnie nie zwracają uwagi na to, co się dzieje na poboczu. Tutaj wyjechanie z drogi podporządkowanej czy przejście na drugą stronę jezdni staje się problematyczne – zwraca uwagę jedna z mieszkanek Oleśnika.

Jak podkreślają policjanci i zarządca drogi, czyli w tym przypadku Powiatowy Zarząd Dróg decyzja o wprowadzeniu ograniczeń podyktowana jest właśnie bezpieczeństwem – w tym miejscu dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, które są następstwem „ciężkiej nogi” wielu kierowców i brawury przy wyprzedzaniu. Droga jest szeroka, pobocze utwardzone, rowerzyści jeżdżą ścieżką zlokalizowaną poza pasem jezdni – to wszystko sprawia, że wielu kierowców czuło, że może poszaleć na tej jezdni.

W najbliższych dniach z pewnością można się spodziewać wzmożonych kontroli drogowych, warto więc nie jechać na pamięć i zwrócić uwagę na nowo zamontowane oznakowanie.

Pędziła przez Wrocław wypożyczonym mustangiem 130 km/h

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.