W klatce ze Szwedem. Bełchatowianin jedzie na kolejną, zawodową walkę MMA

2019-10-10 14:16 mj-s
Szymon Broncel MMA
Autor: Sporty Walki GKS Torfiorze

Szymon Broncel stoczy w najbliższa sobotę (12 października) drugą w zawodowej karierze walkę MMA. Przeciwnikiem bełchatowianina w klatce będzie Szwed Christoffer Hillsjo. Spotkanie na ringu odbędzie się na gali Excellence Fighting Championship w Sporthallen Linköping (Szwecja).

Dla 26-letniego Broncla będzie to druga w karierze zawodowa walka. Pierwszą stoczył w na gali MMA Almighty Fighting Championship w połowie lipca tego roku. Trzeba przyznać, że reprezentant Torfiorze Team zaprezentował się w Szkocji doskonale. Jego walka z Grantem Gauntem trwała 28 sekund. Broncel zwyciężył poprzez ciosy, które zadał rywalowi leżącemu na deskach.

Jak podkreślają obserwatorzy nachodząca walka w Szwecji zapowiada się wyjątkowo interesująco. Christoffer Hillsjo, podobnie jak Broncel ma na swoim koncie jedną zawodową walkę i zwycięstwo. Rywalizacja będzie więc z pewnością zacięta.

- Mistrzowie nie rodzą się na sali treningowej. Mistrzowie rodzą się z czegoś, co tkwi głęboko w nich: z pasji, marzenia, wizji. W walce muszą mieć siłę do jej końca, muszą być nieco szybsi od przeciwnika, muszą mieć większe umiejętności i silniejszą wolę wygrania od niego. Ta wola musi być silniejsza niż umiejętności. Bo to ona na końcu weryfikuje wynik starcia. Tak właśnie widzimy naszego kolegę z maty - Szymona. Zawodnika o ogromnej woli wygrywania. Zawodnika o sercu, gotowym na poświęcenie. Sercu przepełnionym odwagą do marzeń. Odwagą przekutą w siłę do walki – napisali na swoim fun pagu Torfiorze Team.

Pojedynek z Hillsjo – Broncel zostanie rozegrany w kategorii wagowej 77 kg.