Węzeł przesiadkowy już działa! Zobacz jak wygląda bełchatowski dworzec! [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-01-12 20:07 Redakcja

Ma nowoczesny wygląd, poczekalnię, toalety, pomieszczenia dla kierowców, a wkrótce pojawi się gastronomia. Bełchatów w końcu doczekał się dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia. Pierwsze autobusy już odjeżdżają - mowa nie tylko o emzetkach, ale także o busach kursujących. Oprócz samego dworca, przy ulicy Czaplinieckiej powstał także parking na 94 samochody.

Budowa bełchatowskiego węzła przesiadkowego trwała blisko rok. Pierwsze prace ruszyły bowiem w połowie stycznia 2019 roku. Teraz przy ulicy Czaplinieckiej stanął otwarty został nowoczesny budynek, z którego będą mogły korzystać nie tylko osoby podróżujące autobusami miejskimi, ale także pasażerowie komunikacji miejskiej. Każdego dnia z dworca planowanych jest 190 odjazdów bełchatowskich emzetek. Przy ulicy Czaplinieckiej zatrzymują się już także busy, które wożą pasażerów m.in. do Łodzi, Piotrkowa czy Szczercowa. 

Węzeł przesiadkowy już działa! Z bełchatowianami oraz wiceprezydentem miasta Dariuszem Matyśkiewiczem rozmawiał Rafał Różycki:

Oddany właśnie do użytku węzeł przesiadkowy to budynek o powierzchni 357 mkw, w którym znajdują się poczekalnia, toalety, informacja a także pomieszczenia dla kierowców z węzłem sanitarnym. Przygotowane zostało także miejsce z przeznaczeniem na lokal gastronomiczny. Co ważne, budynek jest w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na zewnątrz, oprócz wiat przystankowych, wybudowany został także parking na 94 miejsca, w tym 7 miejsc typu K+R ("Pocałuj i jedź", na którym dozwolony jest postój do 1 min), 4 dla motocykli i 5 dla osób niepełnosprawnych. W przyszłości miasto rozważa także możliwość zamontowania na parkingu stacji ładowania samochodów elektrycznych.