Te imiona biły rekordy popularności w 2019! Na drugim biegunie: Izydor i Apolonia [AUDIO]

2020-01-09 13:11 mj-s
Jakie imiona najczęściej wybierali rodzice w Bełchatowie
Autor: Pixabay

Towarzyszy nam przez całe życie, nic więc dziwnego, że jego wybór, to taki trudny orzech do zgryzienia dla wielu przyszłych rodziców. Mowa oczywiście o imionach. Zawsze jest tak, że na przestrzeni kilku lat jedne są bardziej popularne, a inne odchodzą do lamusa… Potem moda powraca i wszystko wywraca się na opak. Jak sprawa wygląda na przestrzeni ostatniego roku w Bełchatowie?

Bez wątpienia 2019 rok należał do Julii i Antoniego - to właśnie te dwa imiona są były najchętniej wybierane przez rodziców. Inne równie popularne imiona nadawane dziewczynkom to: Hanna i Zuzanna. A jakie trendy wśród rodziców chłopców? Poza wspomnianym już Antkiem sporo mamy też Aleksandrów i Szymonów.

Warto podkreślić, że „julkowo-zuzannowy” trend utrzymuje się już od kilku lat, oba imiona były równie popularne w latach ubiegłych.

- W 2018 roku popularnym imieniem dla dziewczynki była też Alicja. Podobnie sprawa ma się u chłopców. Do zeszłorocznego trendu na Antków i Aleksandrów należałoby w 2018 roku z pewnością zaliczyć imię Mikołaj – wyjaśnia Kinga Jackowiak – Kulhawy, kierownik USC w Bełchatowie.

Jest też drugi biegun statystyk Urzędu Stanu Cywilnego, czyli te najmniej popularne imiona. Jeśli chodzi o płeć męską to pojedyncze przypadki dotyczą: Gustawa, Kostka i Izydora. Z kolei, jeśli chodzi o dziewczynki, to bełchatowscy rodzice najrzadziej decydowali się na nadanie imion: Daria, Justyna i Apolonia.

Emma, Alena, Marie – to te najoryginalniejsze imiona nadane w ubiegłym roku. Warto dodać, że na przestrzeni ostatnich lat wśród nietypowych imion były też: Manuel, Leila, Miriam, Selena, Aron Deniz, Nastia, Noemi, Ikar czy Stella. Jak podkreślają urzędnicy USC, wybór takich imion, w dobie rosnącej ilości wielonarodowościowych związków, a co za tym rodziców, nie powinien dziwić.

O popularne imiona na jakie decydowali się bełchatowscy rodzice pytał w USC Rafał Różycki