Wieje i wiać będzie! Jak mocno? Mamy PROGNOZĘ POGODY na weekend

2020-02-21 13:53 mj-s
Wiatr, huragan, orkan
Autor: Flickr/cjohnson7

Pogoda na weekend nie pozostawia wątpliwości – nie będzie przyjemnie. Silny wiatr, który już dziś daje nam się we znaki będzie nam towarzyszyć przez najbliższe godziny i dni. Poza tym chmury deszcz i kilka stopni na plusie.

Instytut Meteorologii wydał już ostrzeżenia przed silnym wiatrem, między innymi w południowo-zachodnich regionach Polski i choć na ten moment dla łódzkiego nie ma pogodowego alertu, to ten zachodni wiatr odczuwamy mocno. Wieje z prędkością bliską 30 km./h, w porywach wiatr osiąga 40 km/h. Wraz z nadejściem wieczoru podmuchy będą się uspokajać, w nocy siła wiatru spadnie do kilkunastu kilometrów na godzinę.

W sobotę od rana zacznie jednak wiać mocniej, w godzinach dopołudniowych wiatr znów będzie osiągać prognozowane wartości 30 nawet 40 km/h. Przez cały dzień ma być pochmurno, a wieczorem możliwy deszcz. Słupki rtęci wskażą co najwyżej 8 st. C. Wiatr będzie jednak potęgować odczucie zimna i odczuwalna temperatura może osiągać nawet -3 st. C.

Niedziela pogodowo praktycznie identyczna co sobota. 5-8 st. C pochmurno, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Niestety, wraz z upływem dnia będzie się nasilać wiatr. Z początkowych 25-30 km/h, wedle prognoz późnym wieczorem wiatr ma się wzmóc do prędkości osiągających 40-50 km/h w porywach nawet do 60 km/h.

Pani Zofia przegoniła mopem uzbrojonego złodzieja!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.