Wieluń. Widziała z okna, jak zabijają jej męża. Sprawcy zabójstwa Emila przed sądem

2021-11-15 8:56
Wieluń. Widziała z okna, jak zabijają jej męża. Sprawcy zabójstwa Emila przed sądem
Autor: POLICJA Wieluń. Widziała z okna, jak zabijają jej męża. Sprawcy zabójstwa Emila przed sądem

W poniedziałek (15 listopada), o godz. 9.30, przed sądem w Sieradzu rozpocznie się rozprawa w sprawie tragicznej śmierci Emila Pelińskiego 39 l., który we wrześniu 2020 został skatowany na jednej z ulic Wielunia, nieopodal swojego domu.

39-letni mieszkaniec Wielunia wraz z kolegą siedział na ławce, tuż obok swojego miejsca zamieszkania. W pewnej chwili podeszło do nich kilku mężczyzn i bez powodu zaczęli ich bić. Emil zmarł po kilku dniach w szpitalu, osierocił dwoje dzieci (jedno niepełnosprawne), zostawił żonę. Dwa dni po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia – Dawida S. (21 l.) i Błażeja S. (21 l.). Prokurator zarzucił im popełnienie przestępstwa pobicia dwóch mężczyzn, dokonanego publicznie i bez powodu oraz z okazaniem rażącego lekceważenia porządku prawnego - pobudek chuligańskich.

ZOBACZ RELACJĘ Z PROCESU<<

Widziałam, jak mordują mojego męża

Główny podejrzany, który miał zadać ostatnie śmiertelne ciosy, Nikodem O. (22 l.), uciekł za granicę. Został zatrzymany w Holandii pół roku po zdarzeniu. Po przetransportowaniu do Polski usłyszał zarzut spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem był zgon Emila. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Do pobicia doszło przed miejscem zamieszkania Emila. Sam moment pobicia z okna mieszkania widziała żona zabitego, Monika Pelińska, która teraz sama musi wychowywać swoje dzieci.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE