WYBORY PREZYDENCKIE 2020: Kiedy iść głosować? Kiedy są najmniejsze kolejki? Podpowiadamy

2020-07-10 10:00 mj-s
WYBORY PREZYDENCKIE 2020: Kiedy iść głosować? Kiedy są najmniejsze kolejki? Podpowiadamy
Autor: jch WYBORY PREZYDENCKIE 2020: Kiedy iść głosować? Kiedy są najmniejsze kolejki? Podpowiadamy

W niedzielę, 12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich 2020. Sprawdź w jakich godzinach będą otwarte lokale wyborcze, gdzie można zagłosować i jaką porę na głosowanie wybrać, by nie czekać w kolejkach. Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące wyborów prezydenckich 2020.

Spis treści

  1. Wybory 2020 - godziny głosowania
  2. Wybory 2020 - liczba osób w lokalu wyborczym
  3. Wybory 2020 - kiedy są najmniejsze kolejki?
  4. Wybory 2020 - potrzebne dokumenty

Wybory 2020 - godziny głosowania

W jakich godzinach otwarte będą lokale wyborcze podczas wyborów prezydenckich 20202? W całej Polsce lokale wyborcze w czasie wyborów 2020 otwarte będą już od godziny 7:00. Zamknięcie lokali nastąpi o godzinie 21:00 i to właśnie do tej godziny będzie można oddawać głos na swojego kandydata na prezydenta w wyborach 2020.

Jeśli wszedłeś do lokalu wyborczego przed czasem oficjalnego zakończenia głosowania na prezydenta (przed godziną 21:00) będziesz mógł oddać swój głos.

Wybory 2020 - liczba osób w lokalu wyborczym

Wybory prezydenckie 2020 odbywają się w reżimie sanitarnym, dlatego należy pamiętać o tym, że w lokalu wyborczym będzie mogła znajdować się w jednym czasie ściśle określona liczba osób. Jest to zależne od wielkości pomieszczenia, w którym odbywać się będą wybory 2020. W związku z tym, planując swój udział w wyborach 2020, należy wziąć pod uwagę to, żeby nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę, ponieważ przed lokalami wyborczymi mogą ustawiać się kolejki.

Podsumowanie skutków powodzi na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wybory 2020 - kiedy są najmniejsze kolejki?

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 12.07.2020 (niedziela) w godzinach 7:00-21:00. Tradycyjnie najmniej osób chcących zagłosować jest w czasie trwania mszy. To właśnie w drodze do kościoła lub z, Polacy najczęściej decydują się oddać głos w wyborach. Jeśli nie chcesz stać w kolejce, warto iść głosować wcześnie rano. W godzinach popołudniowych i wieczornych kolejki do urn są coraz większe. Zwłaszcza w czasie wyborów 2020 mogą być one o wiele większe, niż pamiętamy je z ubiegłych lat. Jest to spowodowane tym, że wybory prezydenckie 2020 przeprowadzane są w reżimie sanitarnym i w związku z tym w lokalu wyborczym jednocześnie może znajdować się ściśle określona liczba osób.

Wybory 2020 - potrzebne dokumenty

Zanim otrzymasz kartę do głosowania będziesz musiał okazać komisji wyborczej dokument potwierdzający tożsamość. Może to być:

  • dowód osobisty,
  • paszport,
  • prawo jazdy,
  • karta miejska,
  • legitymacja.

Pamiętaj o tym, że dowód potwierdzający twoją tożsamość musi zawierać zdjęcie, imię, nazwisko, oraz informacje o instytucji, która go wydała.

- Przed wydaniem karty do głosowania, obwodowa komisja wyborcza ma obowiązek sprawdzenia tożsamości wyborcy na podstawie dowodu osobistego lub każdego innego dokumentu z fotografią, pod warunkiem, że ustalenie tożsamości wyborcy na jego podstawie nie budzi wątpliwości - informuje Państwowa Komisja Wyborcza.