Zawiózł dzieci na wycieczkę do aquaparku. Autokar nie miał „ręcznego”, świateł i apteczki

2020-07-15 22:51 Magdalena Jaśkiewczi-Stawowczyk
Zawiózł dzieci na wycieczkę do aquaparku. Autokar nie miał „ręcznego”, świateł i apteczki
Autor: WITD w Łodzi

Niesprawny hamulec postojowy, brak sygnału dźwiękowego, bez jednego przedniego światła i jednego światła cofania – takim autokarem dzieci z Moszczenicy przyjechały na pływalnię do Łodzi. Inspektorzy z WITD zatrzymali autokar przed jednym z łódzkich aquaparków.

W związku z trwającymi wakacjami inspektorzy łódzkiej inspekcji rozpoczęli wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci. W ramach akcji „Bezpieczny Autokar”, 14 lipca w Łodzi „wpadł” kierowca, który przywiózł grupę małych pasażerów z Moszczenicy na basen.

- W wyniku kontroli ujawniono, że autobus ma niesprawny hamulec pomocniczy postojowy, brak sygnału dźwiękowego ostrzegawczego, brak światła drogowego prawego, brak światła cofania lewego. W związku z powyższym autokaru nie dopuszczono do dalszej jazdy z dziećmi i zatrzymano dowód rejestracyjny – informują inspektorzy WITD w Łodzi.

Na miejsce kontroli pod jednym z łódzkich basenów, właściciel firmy zobowiązał się podstawić inny autokar. Z koeli kierowcę niesprawnego autokaru ukarano 50-złotowym mandatem za brak wymaganego wyposażenia pojazdu w postaci apteczki i trójkąta ostrzegawczego.

Jak zapowiadają inspektorzy łódzkiej IDT podobne działania będą kontynuowane podczas trwania wakacji.

Napad na kontrolerkę biletów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.