Zelów: Opiekunki jeżdżą do seniorów… Elektrycznymi rowerami!

2021-05-10 22:16 m. jaśkiewicz - stawowczyk
Rowerem elektrycznym do seniora. Opiekunki z Zelowa idą z duchem czasu!
Autor: Urząd Gminy Zelów

Do tej pory dojeżdżały do seniorów tradycyjnymi rowerami, teraz przesiadły się na elektryczne. Mowa o opiekunkach z Zelowa, które od niedawna korzystają z jednośladu z dodatkowym napędem. Powód? Pracowniczki Miejsko-Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie codziennie muszą pokonywać spore odległości.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie w ramach projektów unijnych zakupił łącznie 5 rowerów elektrycznych. Jednoślady ułatwiają dojazd do podopiecznych, a tym samym poprawiają jakość pracy opiekunek.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: Miejski żłobek zmienił lokalizację. Wszystko przez OGROMNY REMONT!

- Dobrze mi się dojeżdża rowerem elektrycznym - przyznaje Anna Chęcińska, jedna z opiekunek. - Codziennie pokonuję dystans ok 40 kilometrów, więc taki rower ułatwia mi dojazd do klientów i skraca czas ten czas w porównaniu z rowerem klasycznym. Jest się znacznie szybciej na miejscu, a po drodze można odpocząć - dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Przytorze: 4-metrowa wyrwa w trawniku! Jak powstała niebezpieczna dziura i kiedy zostanie zakopana?

Teraz opiekunki są bardziej mobilne, a swoją energię mogą spożytkować przy opiece nad potrzebującymi.

Warto przypomnieć, że Zelów od lat słynie z rowerów. Bez zbędnej przesady można powiedzieć, że to najpopularniejszy środek lokomocji w tym mieście, czym wyróżnia się na tle całego powiatu bełchatowskiego.

POLECAMY: OSP Bełchatów obchodzi 120. urodziny! Zobacz piękną, strażacką historię na wystawie

Bóbr spacerował nocą po ulicach Gniezna! Nagranie jest HITEM internetu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE