"Żenada, żeby polityka rządziła sportem!" Kibice GKS-u Bełchatów wyszli na ulicę! [AUDIO]

2019-12-03 13:43 mj-s

Kilkudziesięciu kibiców pierwszoligowego GKS-u Bełchatów zablokowało dwie drogi dojazdowe do elektrowni i kopalni Bełchatów. To kolejne działania fanów, które mają zwrócić uwagę na dramatyczną sytuacją finansową bełchatowskiego klubu, po tym jak długoletni sponsor tytularny Polska Grupa Energetyczna, do której należą Elektrownia i Kopalnia Bełchatów, poinformował, że nie przedłuży umowy z GKS-em.

Blokada rozpoczęła się o godz. 5.15 i trwała do 7.00, czyli wtedy, kiedy ruch w kierunku obu zakładów jest największy. Fani zaniepokojeni przyszłością górniczego klubu, chcą pokazać jak najszerszej grupie w jak dramatycznej sytuacji jest klub ze Sportowej.

- Chodzimy po przejściu demonstrując niezadowolenie, że PGE nadal się nie odzywa, nie robi nic w kierunku GKS-u, a sponsora nie ma od czerwca. Umowa nie jest podpisana, a klub został na lodzie, a inne kluby w Polsce są przez PGE sponsorowane. Blokujemy dziś i myślę, ze jeśli PGE będzie nadal tak oportunistyczne w stosunku do GKS-u, to tych protestów będzie więcej. Na razie są zablokowane dwie drogi, żeby ludzie mogli dojechać do pracy. Ale chcemy też zrozumienia o co my walczymy - mówił jeden z protestujących.

- Do tej pory politycznie ukarano Bełchatów przebiegiem trasy S8, politycznie zabierają nam teraz pieniądze na klub, a polityka tutaj jest raczej nie wskazana – mówił kolejny rozgoryczony kibic i dodaje: - Klub istnieje ponad 40 lat i nie chciałbym dopuścić do tego, by przestał istnieć. Dla mnie to jest żenada, żeby polityka rządziła sportem i będę za każdym razem uczestniczył w takich protestach, jeśli tylko będą organizowane.

Kibice ostrzegają, że jeżeli ich wtorkowy protest nie przyniesie efektów, będą kolejne i to bardziej dotkliwe. Zapowiadają blokady wszystkich dróg dojazdowych do kopalni i elektrowni z Bełchatowa, Szczercowa i Radomska.

"Żenada, żeby polityka rządziła sportem!" Kibice GKS-u Bełchatów wyszli na ulicę! Posłuchajcie materiału Radia ESKA: