MOCNY wpis blogerki z Białegostoku. Wieszaki? "Marzycie o takiej sylwetce" [ZDJĘCIA]

2020-01-09 12:13 Jacek Chlewicki

Białostocka blogerka modowa Aleksandra Kondratowicz (ALEXDARG) uważa, że szczupli ludzie są w Polsce hejtowani. Wstawiła na swoim fanpage'u długi wpis, który można nazwać manifestem. - Nagonka na szczupłe osoby trwa w najlepsze i to od kilku lat. Jesteś szczupły? Jesteś workiem do bicia! - uważa białostoczanka.

- Ile jeszcze będziemy terroryzować osoby, które z natury są po prostu chude?! Ile razy będziemy nieproszeni komentować ich wygląd słowami: „Ty coś w ogóle jesz?", "Jest Ciebie coraz mniej", "Połamiesz się na wietrze", "Sama skóra i kości"? - pyta retorycznie blogerka.

Aleksandra Kondratowicz w swoim najnowszym wpisie na profilu ALEXDARG porusza temat ludzi szczupłych, złośliwie nazywanych "wieszakami".

Czytaj także: Kim z zawodu jest Magda Narożna? Nie zgadniesz!

- Ja sama praktycznie od zawsze słyszałam tego typu komentarze - zdradza. - Były one niczym zamiennik słowa „hej!” i rozpoczynały każdą konwersacje z długo nie widzianą znajomą/koleżanką.

Białostoczanka dodaje też:

- Wyobrażacie sobie aby w cztery oczy powiedzieć do osoby otyłej/grubej że wygląda jak beczka/pączek albo żeby mniej jadła?! Nie?! Bo nie wypada?! Ale dlaczego?! Uwierzcie, tekst: JESTEŚ ZA CHUDA boli równie mocno co JESTEŚ GRUBA i osoba używająca obu tych stwierdzeń jest dla mnie po prostu prostakiem.

ZOBACZ: Lord Kruszwil na Podlasiu. "To jest tak zwany trzeci świat". SKANDAL! Zapłacił za to Urząd Marszałkowski [WIDEO]

Aleksandra Kondratowicz, czyli ALEXDARG
Autor: Paula Olszewska Aleksandra Kondratowicz, czyli ALEXDARG

Najmocniejsze słowa padają jednak pod koniec wpisu:

- Z jednej strony hejtujecie chudych a z drugiej marzycie o takiej sylwetce. Po kryjomu kupujecie suplementy wspomagające odchudzanie i katujecie się dietami aby za 5 minut wyzywać kogoś od chudzielców. Po godzinach wylewacie siódme poty z Chodakowską żeby po treningu skrytykować na Insta zdjęcie szczupłej celebrytki.

Post Aleksandry Kondratowicz wywołał sporo emocji. W komentarzach pod jej szczerym wyznaniem możemy znaleźć wiele opinii kobiet, które podzielają opinię blogerki. Chętnie też dzielą się historiami ze swojego dzieciństwa.

"Mnie kiedyś nauczyciel w gimnazjum zapytał w klasie przy innych uczniach czy mam anoreksję. Jadłam tyle co koledzy z klasy. Przykład idzie z góry" - napisała Joanna. Z kolei Sylwia napisała: "Najgorsze określenie jakie słyszałam to "szkapa". A kiedy przeszłam z xs/s na s/m to każdy miał potrzebę informowania mnie, że przytyłam".

Aleksandra Kondratowicz (ALEXDARG) urodziła się w Łapach, ale jest związana z Białymstokiem. Jest jedną z najpopularniejszych blogerek modowych w Polsce. Jest zapraszana do programów telewizyjnych (m.in. "Pytanie na śniadanie"), gości na imprezach branżowych i uczestniczy w eventach o charakterze światowym. ALEXDARG jest m.in. polską ambasadorką marki Schwarzkopf LIVE. Brała udział w kampanii reklamowej w Paryżu.

Aleksandra na swoim blogu publikuje treści głównie o charakterze modowym. Jest obecna na Facebooku (21 tys. fanów) i Instagramie (20 tys. obserwujących). Prowadzi bloga na stronie www.alexdarg.pl. Aleksandra Kondratowicz znajduje się na naszej liście TOP 100 znanych białostoczan.