GIGANTYCZNY pożar na Podlasiu! Spłonęło setki sprasowanych samochodów [ZDJĘCIA]

2020-01-22 7:42 RS,vera

We wtorek wieczorem doszło do olbrzymiego pożaru na Podlasiu. W miejscowości Dobrzyniewo Duże, na północny-zachód od Białegostoku, wybuchł pożar na składowisku starych pojazdów samochodowych. Na miejscu pracowało w sumie 17 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikt nie został poszkodowany w tym zdarzeniu.

Do zdarzenia doszło we wtorek 21 stycznia późnym popołudniem w miejscowości Dobrzyniewo Duże (woj. podlaskie). Ogień pojawił się na terenie składowiska odpadów starych pojazdów samochodowych.

Czytaj także: Tragiczny pożar domu na Podlasiu. Nie żyje mężczyzna [ZDJĘCIA]

- Pierwsza na miejsce zdarzenia przybyła Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniewie Dużym i rozpoczęła działania ratowniczo - gaśnicze - informuje mł. bryg. Tomasz Birycki, KM PSP w Białymstoku. - Na miejscu zastano rozwinięty pożar hałdy sprasowanych karoserii pojazdów obejmujący powierzchnię około 100 m2. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

Strażacy używali piany gaśniczej i wody, aby zneutralizować ogień. Kierowcy ostrzegali w mediach społecznościowych, że chmura pyłu utrudniał przejazd okolicznymi drogami. Na miejscu pracowało w sumie 17 zastępów straży pożarnej - łączni 81 strażaków. Akcja gaśnicza zakończyła się o godz. 2 w nocy.

Czytaj także: Kolacja na Podlasiu. Syn usmażył mamie naleśnika z marihuaną. Sytuacja wymknęła się spod kontroli [ZDJĘCIA]

W hałdzie mogło znajdować się około 300 sprasowanych pojazdów.

We wtorek wieczorem doszło do tragicznego pożaru niedaleko Bielska Podlaskiego. Pisaliśmy o tym tutaj: Krasna Wieś. Tragiczny pożar [ZDJĘCIA]

Zobacz WIDEO: Białystok. "Mój synek to 4-letni niemowlak". Niepełnosprawna mama prosi o pomoc