Kolejny zatrzymany za pobicie na białostockim Marszu Równości. 25-latek odpowie przed sądem

2019-10-11 17:21 gk

Policjanci z Białegostoku ustalili i zatrzymali kolejną osobę, która złamała prawo podczas białostockiego Marszu Równości, który odbył się 20 lipca. 25-letni mężczyzna usłyszał zarzut i odpowie za pobicie 18-latka.

Krótko po wydarzeniu w sieci pojawiły się filmiki oraz zdjęcia osób łamiących prawo, co umożliwiło policjantom ustalenie ich tożsamości. Jednym z najbardziej bulwersujących zdarzeń podczas Marszu Równości było pobicie 18-latka na ulicy Skłodowskiej. Grupa osób podbiegła do jednego z przechodniów, a następnie go pobiła. W związku z tym incydentem policjanci zatrzymali wcześniej jedną osobę.

Pracujący nad sprawą kryminalni z białostockiej komendy, ustalili tożsamość kolejnej osoby w związku z tym zdarzeniem. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut pobicia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że na stronie internetowej KMP w Białymstoku wciąż dostępne są wizerunki osób, które 20 lipca w centrum Białegostoku dopuściły się wykroczeń i przestępstw. Dotychczas zidentyfikowano 140 osób. Z 131 osobami przeprowadzono już czynności. Trwa jeszcze ustalanie tożsamości 9 osób.