Kwarantanna w Białymstoku. Za pięć minut flacha i pizza, bo inaczej będzie zarażał

2020-03-24 12:52 vera
Kwarantanna w Białymstoku. Za pięć minut flacha i pizza inaczej sam pójdę i będę zarażał...
Autor: KMP Białystok Kwarantanna w Białymstoku. "Za pięć minut flacha i pizza inaczej sam pójdę i będę zarażał..."

Dyżurny białostockiej policji otrzymał nietypowy telefon od mężczyzny objętego obowiązkową kwarantanną domową. Mężczyzna zażądał od policjantów pizzy i alkoholu: "Za pięć minut flacha i pizza inaczej sam pójdę i będę zarażał..." Policjanci przyjechali na miejsce "wezwania", ale bez alkoholu i pizzy.

Działo się to w poniedziałek około godz. 19. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał nietypowe zgłoszenie od mężczyzny objętego domową kwarantanną.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

Mężczyzna bezpardonowo zażądał od policjantów, aby przywieźli mu pizzę i alkohol. Zagroził, że jeżeli nie spełnią jego żądań sam pójdzie do sklepu i "będzie kichał, kaszlał i zarażał koronawirusem inne osoby".

Na miejscu już po kilku minutach zjawili się policjanci, ale bez pizzy i alkoholu. Mężczyzna objęty kwarantanną stał na balkonie. Zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy w stronę funkcjonariuszy.

- Mężczyzna, którego zachowanie wskazywało na to, że jest nietrzeźwy wciąż wykrzykiwał swoje żądania - informuje oficer prasowy policji. - Policjanci stanowczo powiedzieli mężczyźnie, że ma przestrzegać wprowadzonych ograniczeń i stosować się do zasad wynikających z kwarantanny.

Po kilku minutach mężczyzna z powrotem wrócił do swojego mieszkania. Teraz mężczyzna odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym, a także za bezpodstawne wezwanie patrolu policji.

Kwarantanna dotyczy osób, które niedawno wróciły z zagranicy lub miały kontakt z osobą zarażoną. Za złamanie zasad kwarantanny domowej grozi nawet 30 tys. złotych kary. Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne i sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek.

Czytaj: Masz grypę czy koronawirusa? Zobacz, jakie są podobieństwa i różnice

Zobacz: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Aktualnie nie ma na niego szczepionki. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Akcja szycia maseczek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.