Nowy przedmiot w szkole? "Udział we Mszy Świętej". Ateiści wpadną w SZAŁ!

2019-11-12 11:17 vera
Nowy przedmiot w szkole? Udział we Mszy Świętej
Autor: Pixabay Nowy przedmiot w szkole? "Udział we Mszy Świętej"

W jednej ze szkół podstawowych w Ostrołęce istnieje przedmiot pod nazwą "Religia - udział we Mszy Świętej". Tak przynajmniej wynika z informacji, którą podał lokalny serwis moja-ostroleka.pl

Portal opublikował screen z dziennika elektronicznego, na którym oprócz takich przedmiotów jak Matematyka, Historia czy Religia znajduje się przedmiot pod nazwą "Religia - udział we Mszy Świętej".

Obecność Religii na liście przedmiotów szkolnych nie powinna nikogo dziwić, dziwi natomiast wyszczególnienie przedmiotu "Udział we Mszy Świętej". Czy to błąd w systemie, nieporozumienie przy wpisywaniu przedmiotów do elektronicznego systemu, a może rzeczywiście istnieje w podstawówce taki przedmiot?

Czytaj także: Z autobusu do więzienia. Interwencja Straży Miejskiej w Białymstoku

Piotr Potulski z biura prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki, w rozmowie z dziennikarzem portalu moja-ostroleka.pl powiedział, że "Podstawą wystawiania oceny szkolnej w nauczaniu religii jest wiedza ucznia, jego umiejętności, a także aktywność, pilność i sumienność. Nie powinno się natomiast oceniać za udział w praktykach religijnych." Potulski cytując rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Konstytucję dodaje, że w Polsce nie ma takiego przedmiotu jak "Religia - Udział we Mszy Świętej".

Napad na sklep w Mońkach. Sprawcy szuka policja. Zobacz WIDEO: