Próba samobójcza w centrum Białegostoku. "Jego dłonie były zakrwawione"

2020-02-14 11:41 vera
Próba samobójcza w centrum Białegostoku. Jego dłonie były zakrwawione
Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Próba samobójcza w centrum Białegostoku. "Jego dłonie były zakrwawione"

W piątek nad ranem w centrum Białegostoku pewien mężczyzna próbował targnąć się na swoje życie. Desperata z zakrwawionymi dłońmi zauważyli policjanci, którzy natychmiast rzucili się mu na pomoc. Zatamowali krwawienie i wezwali pogotowie. Mężczyzna trafił do szpitala i znajduje się pod opieką lekarzy.

Do tego zdarzenia doszło w piątek 14 lutego. Była godz. 3 nad ranem. Policjanci z białostockiej patrolówki kończyli właśnie interwencję w centrum miasta, gdy nagle zauważyli na ulicy mężczyznę z nożem w ręku. Funkcjonariusze od razu zaczęli działać. Zobaczyli, że jego dłonie są zakrwawione.

- Policjanci zabezpieczyli nóż i przystąpili do tamowania krwawienia - mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

W trakcie udzielania pomocy mężczyźnie, mundurowi ustalili, że chwile wcześniej próbował on odebrać sobie życie. Na szczęście w porę powstrzymali go policjanci. Funkcjonariusze czuwali przy nim, aż do przyjazdu załogi karetki pogotowia. Następnie, mężczyzna trafił do szpitala.

Czytaj też: Podlaskie. Mężczyzna doniósł do ZUS na swojego szwagra. Chodziło o pracę

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj jeśli potrzebujesz pomocy: zgłoś się do osób oraz w instytucji pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Więcej informacji i spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl

Zobacz WIDEO: Dzień z życia policjanta