Promocje habilitacyjne i doktorskie na Uniwersytecie w Białymstoku

2020-03-07 8:00 jch, inf. prasowa
Promocje habilitacyjne i doktorskie na Uniwersytecie w Białymstoku
Autor: Uniwersytet w Białymstoku Promocje habilitacyjne i doktorskie na Uniwersytecie w Białymstoku

W ostatnią środę nowi doktorzy i doktorzy habilitowani odbierali dyplomy podczas uroczystości promocyjnej. W ciągu minionego roku Uniwersytet w Białymstoku nadał 12 stopni doktora habilitowanego i 64 stopnie doktora. W sumie awans naukowy uzyskało na największej podlaskiej uczelni 76 osób

Uniwersytet w Białymstoku ma uprawnienia do habilitowania w 7 dyscyplinach (nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki fizyczne, ekonomia i finanse, historia, pedagogika, nauki prawne). Uczelnia może też doktoryzować w zakresie 11 dyscyplin (ekonomii i finansów, nauk prawnych, pedagogiki, historii, nauk socjologicznych, językoznawstwa, literaturoznawstwa, nauk fizycznych, nauk biologicznych, nauk chemicznych oraz filozofii.

- To najważniejsza uroczystość uniwersytecka, która pokazuje, jak uniwersytet się rozwija. Promocje doktorskie i habilitacyjne są pokazem siły naukowej uniwersytetu - mówił otwierając uroczystość prof. Robert Ciborowski, rektor UwB.

Spośród osób, które w minionym roku uzyskały stopień doktora lub doktora habilitowanego na Uniwersytecie w Białymstoku, tylko niespełna połowa (8 habilitowanych i 25 doktorów) to zatrudnieni tu nauczyciele akademiccy. W ciągu 22 lat istnienia Uniwersytet w Białymstoku nadał w sumie 136 stopni doktora habilitowanego i 813 stopni doktora.

Paweł Królikowski: Takiego go nie znacie...

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.