W Białymstoku będzie nowy żłobek. Zobacz, kiedy będzie gotowy!

2020-01-29 10:31 vera
W Białymstoku będzie nowy żłobek. Zobacz kiedy będzie gotowy
Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok W Białymstoku będzie nowy żłobek. Zobacz kiedy będzie gotowy

Na osiedlu Wygoda w Białymstoku powstanie miejski żłobek. Zostanie tam utworzonych sześć oddziałów, w których miejsce znajdzie 152 dzieci. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2020. Placówka ma być wybudowana do końca 2020 roku.

W Białymstoku w rejonie ulic I. Mościckiego i J.K. Kluka powstanie nowy żłobek. Procedura przetargowa jest w toku.

Czytaj także: Białystok - Olmonty. Miasto ogłosiło przetarg na nową drogę

– Na budowę nowego żłobka dostaliśmy dotację w kwocie, o jaką wnioskowaliśmy. Dzięki temu budowa pochłonie mniej pieniędzy z budżetu miasta – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Na Wygodzie przybywa bloków i domów, więc żłobek jest tam bardzo potrzebny.  

Jak informuje miasto, placówka będzie mieściła się w dwukondygnacyjnym budynku z zespołami pomieszczeń dla różnych grup wiekowych (od 20 tygodnia życia do 3 lat). W żłobku będą wydzielone strefy: wejściowa, sale dla dzieci, administracyjna i socjalna, kuchnia z zapleczem i magazynami, techniczna.

Czytaj także: Bandyta z Białegostoku otrzymał darmowy "bilet lotniczy". Zobacz, co zrobił 20 lat temu!

Wykonawca zbuduje również parking na 11 miejsc, plac zabaw, ogrodzenie i oświetlenie. Na posesji zostanie posadzona zieleń. Wszystko ma być gotowe do końca 2020 roku.

Zobacz WIDEO: Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta RP? Komentują białostoczanie

TOP 10. Zobacz te artykuły!