Wybory 2019. Kandydaci w wyborach do Sejmu i ich TOP 5 pomysłów dla Białegostoku [WIDEO]

2019-10-11 8:18 jch,step,pablo
Wybory 2019. Kandydaci w wyborach do Sejmu i ich TOP 5 pomysłów dla Białegostoku
Autor: ESKA Wybory 2019. Kandydaci w wyborach do Sejmu i ich TOP 5 pomysłów dla Białegostoku

Lotnisko, wsparcie młodych osób, więcej miejsc pracy, szybkie połączenie kolejowe z Białegostoku do Warszawy - to tylko kilka z pomysłów dla stolicy Podlasia, które przedstawili białostoccy kandydaci w wyborach 2019.

Wybory parlamentarne 2019 już 13 września. Wybierzemy 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów do Senatu. Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od godziny 7 do 21.

W ostatnich tygodniach na portalu ESKA INFO Białystok prezentowaliśmy białostockich kandydatów w wyborach 2019. Na naszej stronie internetowej oraz na falach Radia Eska mogliście zobaczyć i posłuchać, jaki program dla Białegostoku i woj. podlaskiego mają kandydaci do Sejmu. Oto podsumowanie.

Stefan Krajewski (PSL)
Stefan Krajewski (PSL)

Jako PSL proponujemy rozwiązanie "Własny kąt", 50 tys. wsparcia z budżetu kraju po to, aby młodzi mieli pieniądze na wkład własny zaciągając kredyt na zakup mieszkania - twierdzi Stefan Krajewski, kandydat PSL w wyborach parlamentarnych 2019.

Jacek Żalek
Jacek Żalek (PiS)

Jesteśmy miastem wojewódzkim, w którym zarabia się najmniej w Polsce. Chcę doprowadzić do wzrostu wynagrodzeń do poziomu 5 tys. zł - twierdzi Jacek Żalek kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu.

Wojciech Koronkiewicz
Wojciech Koronkiewicz (SLD)

Nie idę do Sejmu walczyć. Będę starał się dogadywać zarówno z tymi z PIS-u jak i z PO z PSL i Kukiz 15 - zapewnia Wojciech Koronkiewicz, niezależny kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach do Sejmu.

Krzysztof Krasowski
Krzysztof Krasowski (Konfederacja Wolność i Niepodległość)

Będę starał się pozyskać środki budżetowe na modernizację białostockiej oczyszczalni ścieków i hermetyzację, gdyż okoliczni mieszkańcy narzekają na uciążliwe zapachy - mówi Krzysztof Krasowski ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin startujący w wyborach z listy Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Krzysztof Truskolaski
Krzysztof Truskolaski (Koalicja Obywatelska)

Chciałbym, aby z biegiem czasu ten pas startowy zamienił się w lotnisko regionalne, żeby mieszkańcy woj. podlaskiego mogli bez problemu latać po Europie i po całym świecie - uważa Krzysztof Truskolaski, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

Marcin Sawicki
Marcin Sawicki (Skutecznych Piotra Liroya-Marca)

Chciałbym, by dojazd do Warszawy trwał godzinę. To by sprawiło, że mnóstwo osób, które opuszczają Białystok zaczęłoby układać spokojnie sobie życie w naszym mieście. Tam gdzie są korporacje i ministerstwa by zarabiały. Miałby miejsce taki sam efekt jak w przypadku emigracji pracującej za granicą, a ma rodziny w Polsce i tu przywozi pieniądze - przekonuje Marcin Sawicki, kandydat Skutecznych Piotra Liroya-Marca w wyborach do Sejmu.

Wybory 2019 w Białymstoku i woj. podlaskim

Na kogo zagłosuje polska wieś? Zapytaliśmy mieszkańców. Zobacz WIDEO: