Wybory 2019: Piotr Liroy-Marzec przyjechał do Białegostoku z kluczem francuskim. Wieczorem rapował w pubie [AUDIO, WIDEO]

2019-09-19 9:07 jch, Łukasz Stepaniuk
Piotr Liroy-Marzec
Autor: Łukasz Stepaniuk Piotr Liroy-Marzec

W środę do Białegostoku przyjechał Piotr Liroy-Marzec. Klucz francuski miał symbolizować rozmontowanie przez jego komitet "Skuteczni" obecnego systemu politycznego. Tego samego dnia popularny niegdyś raper pokazał próbkę swoich umiejętności w jednym z białostockich pubów.

Lider ruchu "Skuteczni" przyjechał do stolicy Podlasia w ramach kampanii wyborczej. Na Rynku Kościuszki opowiadał o planach wprowadzenia możliwości odwoływania leniwych posłów. Jak zauważył, posła mieliby odwoływać sami wyborcy. Dokładnie ci, którzy go wybrali. 

- Polska zarówno podczas I RP jak i II miała wpisana w status coś takiego jak odwołanie posła. W dniu dzisiejszym tym bardziej taka funkcja jest potrzebna patrząc na to, co się dzieje w polityce. Patologiczny system w tej chwili to jest - powiedział "Liroy".

Piotr Liroy-Marzec na konferencji prasowej w Białymstoku. Posłuchaj:

Piotr Liroy-Marzec to polski raper, producent muzyczny, a od kilku lat także aktywny polityk. W Białymstoku wspierał kandydatów do Sejmu startujących z Komitetu Wyborczego Skuteczni Piotra Liroya-Marca. Jedynką listy w okręgu nr 24 jest białostocki przedsiębiorca Marcin Sawicki.

Tego samego dnia raper dał mały popis swoich umiejętności w jednym z białostockich pubów. Nagranie opublikował w internecie Marcin Sawicki:

Wybory 2019. Kandydaci do Sejmu i Senatu w woj. podlaskim